جهان ورزش (ورزش های رزمی) سه شنبه ها از ساعت 09:00 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(ورزش هاي رزمي)

از خصومت شخصی كمیته ملی المپیك با فدراسیون جودو تا جوایز هزاردلاری به ورزشكاران این رشته!

آرش میراسماعیلی رئیس فدراسیون جودو در گفتگویی تلفنی با برنامه جهان ورزش (رزمی) رادیو ورزش از مسابقات پیش رو و جوایز نقدی آن و مشكلات این فدراسیون خبر داد.

1400/10/28
15:20

به گزارش رادیو ورزش؛ آرش میراسماعیلی رئیس فدراسیون جودو در گفتگویی تلفنی با برنامه جهان ورزش (رزمی) درباره مسابقات جایزه بزرگ جودو اظهار داشت: ما تقرییا با مسائل بین‌المللی در این مدت درگیر بوده و سعی كردیم جودوی ایران را با برگزاری مسابقات كشوری و اهدای جوایز نقدی به نوعی سر زنده نماییم. این مسابقات همزمان با دومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی و با برنامه‌ریز‌ی‌های متعدد برگزار شد.

وی با اشاره به جوایز ارزنده این مسابقات افزود: نفر اول 10 میلیون، نفر دوم 5 میلیون و نفر سوم هم 2 میلیون تومان و تا نفرات پنجم جوایزی را در نظر گرفتیم و ده درصد از این جوایز را به مربیان شخصی ورزشكاران اختصاص دادیم.

آرش میراسماعیلی ارزیابی خود را از سطح فنی و كیفی مسابقات اینگونه عنوان كرد: همه ورزشكاران با همه پتانسیل در این مسابقه شركت كردند. مخصوصا در سبك‌وزن‌ها كه دیدارهای خوبی را داشتیم. مسابقات بسیار خوبی را پشت سر گذاشته و با توجه به جوایز نقدی، مسابقات خوبی را شاهد بودیم. همه شركت‌كنندگان را به صورت آزاد گذاشته بودیم چرا كه در مسابقات قهرمانی كشور ما یك تعداد محدودی یعنی یك نفر از هر استان در هر وزنی می‌توانست شركت كند ولی در این مسابقات شاید از هر وزن چند نفر از هر استان شركت كردند. با توجه به این كه مسابقات قهرمانی كشور و لیگ را در بهمن ماه پیش رو داریم، این دیدارها تدارك بسیار خوبی برای آن مسابقات شد.

وی در پاسخ به این سوال كه برگزاری چنین مسابقاتی با این سرمایه گذاری خروجی خوبی هم برای تیم ملی بزرگسالان دارد، گفت: با توجه به این كه بچه‌ها مسابقات بین‌المللی را هم از دست دادند، اینگونه مسابقات یك تشویق و انگیزه‌ای برای آنان است. مسابقاتی را هم با عنوان "جودوی ساحلی" و با جایزه هزار دلاری برای نفر اول طراحی كردیم. همچنین جام خلیج فارس را هم در سواحل بوشهر و مسابقات قهرمانی بزرگسالان كشور هم به صورت اهدای جوایز نقدی روی سكو خواهیم داشت. به طور كلی سعی فدراسیون بر این است كه بازیكنان جودو را با انگیزه‌تر كرده و بتواند ورزشكاران را به لحاظ مالی حمایت كند.


رئیس فدراسیون جودو از صدور نتایج دادگاه حكمیت ورزش در خصوص تعلیق این رشته خاطرنشان كرد: ما منتظر هستیم كه این رای صادر شود. دو ماه تمدید و فكر می‌كنم طی سه هفته آینده مجدد تمدید شود. جودوی ایران نیاز به حمایت دارد. متاسفانه در این مدت یك عدم همكاری را در كمیته ملی المپیك شاهد بودیم كه این دردها، درد دل همه ما است. وقتی این اتفاق رخ داد و جودوی كشور به دلیل دفاع از ارزش‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی از مسابقات بین المللی زمین خورد، كمیته ملی یك دشمنی شخصی راه انداخت. شاید صد درصد بودجه تمامی فدراسیون‌ها را پرداخت و متاسفانه 50 درصد بودجه ما را نداده است. كمیته ملی المپیك وظیفه دارد كه ما را كمك كند.

او در پایان ادامه داد: مقام معظم رهبری تاكیدات فراوانی داشتند كه ورزشكاران مورد حمایت قرار بگیرند اما ما این حمایت را از سوی كمیته ملی ندیدیم. به ما می‌گویند كه چون شما تعلیق هستید چرا باید 50 درصد بودجه را به شما بدهیم. هفته گذشته هم یك مصاحبه‌ای را از رئیس كمیته ملی المپیك دیدم كه جای تاسف دارد و امیدوارم این كمیته پاسخگوی این مسائل باشد‌. از مسئولین می‌خواهم كه از جودوی ایران حمایت ویژه‌ای كنند.


انتهای پیام/

دسترسی سریع
ورزش ایران(ورزش های رزمی)