جهان ورزش (ورزش های رزمی) سه شنبه ها از ساعت 09:00 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(ورزش هاي رزمي)

گلایه حمیده عباسعلی از وزارت ورزش!


برنامه "مجله ورزشهای رزمی" سه شنبه 10 مرداد، با حمیده عباسعلی، دارنده مدال نقره مسابقات جهانی كاراته، در خصوص سطح مسابقات جهانی لهستان گفتگو كرد.

1396/05/10
12:29


به گزارش رادیو ورزش؛ حمیده عباسعلی، دارنده مدال نقره مسابقات جهانی كاراته، درباره مسابقات جهانی اظهار داشت: این مسابقات برای رشته های غیر المپیكی بود و با توجه به اینكه وارد المپیك شده ایم، آخرین باری بود كه در این رقابتها شركت می كردیم. مسابقات جهانی مانند مسابقات المپیك هر 4 سال یكبار برگزار می شود و ورزشكاران با سهمیه وارد این رقابتها می شوند. افرادی كه سال گذشته قهرمان قاره شده اند و ورزشكارانی كه مدال اول تا سوم جهانی را كسب كرده اند اجازه حضور در رقابتهای جهانی را دارند و در صورتیكه ورزشكاری تمایل به شركت در مسابقات را نداشته باشد، مجوز او را به فردی كه در رنكینگ رتبه دارد، می دهند.
عباسعلی، سطح مسابقات را اینطور ارزیابی كرد: این مسابقات از سطح بسیار بالایی برخوردار بود و كیفیت بسیار خوبی داشت. با توجه به اینكه بهترین بهترین ها در جدول حضور داشتند، هر مسابقه ای برای ما حكم فینال را داشت.
وی، در ارتباط با انتقام گیری خود از حریف فرانسوی در دور سوم مسابقات گفت: این بازی برای من بسیار اهمیت داشت و باید در آن پیروز می شدم؛ زیرا 2 بار با این حریف روبرو شدم كه هر دو مسابقه در كشورشان بود. یك بار با رأی داور بازی را واگذار كردم و مسابقه دیگر را با نتیجه یك بر صفر باختم؛ به همین جهت بسیار برایم حیاتی بود كه در این رقابتها پیروزی را از آن خودم كنم.
عباسعلی، در گلایه به وزارت ورزش گفت: ما از ایران 5 نماینده داشتیم كه همه فینالیست شدیم و در نهایت یك مدال طلا و 4 نقره كسب كردیم. ورزشكار وقتی از چنین مسابقاتی دست پر باز می گردد، توقع دارد مسئولین نگاهی به آنها داشته باشند؛ اما متأسفانه ما هنگامی كه بازگشتیم در فرودگاه هیچ كس به استقبال ما نیامد.
برنامه "مجله ورزشهای رزمی" كاری از گروه مسابقات ورزشی، با كارشناسی فرید خطیری و تهیه كنندگی حسین سلطانی، روزهای سه شنبه از ساعت 9:05 تا 10:00، به مدت 55 دقیقه تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(ورزش های رزمی)