جهان ورزش (ورزش های رزمی) سه شنبه ها از ساعت 09:00 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(ورزش هاي رزمي)

برنامه های رئیس جدید كمیته داوران فدراسیون جودو


برنامه "مجله ورزشهای رزمی" سه شنبه 20 تیر، ضمن مرور اخبار ورزشهای رزمی، با صابری نژاد، داور بین المللی جودو و رئیس جدید كمیته داوران، گفتگو كرد.

1396/04/20
13:08


به گزارش رادیو ورزش؛ تیم ملی 18 نفره نوجوانان و جوانان جودو كشور به منظور حضور در مسابقات قهرمانی آسیا عازم كشور قزاقستان شد. ما در رده سنی نوجوانان 8 جودوكار داریم كه روزهای 22 و 23 تیر بر روی تاتامی می روند و در رده جوانان 10 جودوكار در روزهای 24 و 25 با حریفان به رقابت خواهند پرداخت.
صابری نژاد، داور بین المللی جودو و رئیس جدید كمیته داوران، در پاسخ به این سوال كه چه برنامه هایی را برای كمیته داوران فدراسیون جودو در نظر گرفته اید، اظهار كرد: اولین برنامه ما حمایت جدی از داوران در مسابقات است. خوشبختانه ریاست فدارسیون هم در این قضیه به طور جدی وارد شده و مصر است قوانینی كه در مسابقات بین المللی اعمال می شود را در مسابقات داخلی اعمال كنیم. انشالله در اولین دوره مسابقات كه هفته اول لیگ برتر است، این اتفاق خواهد افتاد.
وی، در ارتباط با تغییر قوانین جودو، گفت: قوانین داوری همه رشته های ورزشی سال به سال به روز می شود. اگر تغییراتی بخواهد ایجاد شود، معمولاً اول سال اعمال می شود. ما اول سال میلادی یك سری تغییراتی داشتیم كه توسط رئیس اسبق كمیته اطلاع رسانی شد. هدف اصلی تغییرات در قوانین لذت بردن و درك تماشاگر از مسابقه است.
رئیس كمیته داوران فدراسیون جودو، در پاسخ به این سوال كه آیا برای اعزام داوران به كلینیك های بین المللی شما شرایط خاصی را در نظر گرفته اید، تشریح كرد: داوری، بحث قضاوت است و ما می خواهیم حق را به حق دار برسانیم؛ این امر مستلزم این است كه در مسابقات و كلاسهای آموزشی حضور فعال داشته باشیم؛ به روز و هماهنگ باشیم تا بتوانیم قضاوت خوبی انجام دهیم.
وی، افزود: ما با تعیین شاخص هایی داوران كشورمان را رتبه بندی می كنیم و به طور شفاف و روشن داوران اصلح تر را به كلینیك ها اعزام می كنیم.
برنامه "مجله ورزشهای رزمی" كاری از گروه مسابقات ورزشی، با كارشناسی فرید خطیری روزهای سه شنبه از ساعت 9:05 تا10:00، به مدت 55 دقیقه تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(ورزش های رزمی)