جهان ورزش (ورزش های رزمی) سه شنبه ها از ساعت 09:00 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(ورزش هاي رزمي)

كسب نتیجه ارزشمند توسط كاروان ووشوی ایران


برنامه "مجله ورزش های رزمی" سه شنبه 9 خرداد، اخبار ورزشهای رزمی را مرور كرد و در ادامه، با محمود متدین، سرپرست تیم ووشوی اعزامی به رقابتها كشورهای اسلامی گفتگویی انجام داد.

1396/03/09
13:08


به گزارش رادیو ورزش؛ تیم ملی جودو كشور در بیست و ششمین رقابتهای جودو قهرمانی آسیا شركت كرد. این رقابتها با حضور 242 جودوكار در دو گروه مردان و زنان از 28 كشور آسیایی از 5 خرداد آغاز شد و تا یكشنبه 7 خرداد به پایان رسید. این مسابقات در بندر هنگ كنگ انجام شد. در پایان رقابتها تیم ملی ژاپن با كسب 8 طلا، یك نقره و 3 برنز به مقام قهرمانی قاره زرد رسید؛ تیم كره جنوبی با 3 طلا، 4 نقره و 7 برنز در رتبه دوم قرار گرفت و تیم مغولستان با كسب یك طلا، 3 نقره و 5 برنز رتبه سوم را از آن خود كرد.
محمود متدین، سرپرست تیم ووشوی اعزامی به رقابتها كشورهای اسلامی، در ارتباط با این مسابقات گفت: برای مسابقات كشورهای اسلامی از 14 خرداد اردوهای تداركاتی در آكادمی ووشو برگزار شد و اوجاقی، سرمربی تیم با تمام توان تیم را آنالیز كرد. پیش بینی ما برای این رقابتها كسب 3 یا 4 مدال طلا بود؛ زیرا تیم های قدری مثل آذربایجان، تركیه و اردون در رقابتها حضور داشتند و مسابقات در سطح بسیار بالایی بود. خداروشكر ووشوكارانمان علی رغم جو سنگین حاكم بر محل برگزاری رقابتها توانستند به 6 مدال طلا دست پیدا كنند.
بسیار خوشحال هستیم كه توانستیم صد در صد نتیجه را از رقابتهای كشورهای اسلامی كسب كنیم و با افتخار به كشورمان بازگردیم.
وی، تصریح كرد: مسابقات ووشوی آسیایی سال آینده از 15 ماده با 12 ماده كاهش پیدا كرده است. دكتر علی نژاد با رایزنی هایی كه كرده در تلاش است رقابتها به همان 15 ماده ارتقاء پیدا كند. تصمیم نهایی در ارتباط با این موضوع انشالله در مسابقات كازان روسیه گرفته می شود.
برنامه "مجله ورزشهای رزمی" كاری از گروه مسابقات ورزشی، با كارشناسی فرید خطیری و تهیه كنندگی حسین سلطانی، روزهای سه شنبه از ساعت 9:05 تا 10:00، به مدت 55 دقیقه تقدیم شنوندگان می شود.


دسترسی سریع
ورزش ایران(ورزش های رزمی)