جهان ورزش (ورزش های رزمی) سه شنبه ها از ساعت 09:00 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(ورزش هاي رزمي)

ارزیابی عملكرد تكواندوكاران در بازیهای كشورهای اسلامی


برنامه "مجله ورزشهای رزمی" سه شنبه 2 خرداد، در گفتگو با فریبرز عسگری، سرمربی تیم ملی تكواندو و لقمان كشاورز، كارشناس رشته تكواندو، به بررسی نتایج بازیهای همبستگی كشورهای اسلامی اختصاص داشت.

1396/03/02
13:16


به گزارش رادیو ورزش؛ در بازیهای تكواندو همبستگی كشورهای اسلامی، در گروه مردان مهدی اسحاقی و مهدی یوسفی به مدال طلا دست پیدا كردند؛ سید حسین احسانی، سید احمد خسروفر و احمد محمدی به 3 مدال نقره دست یافتند و علیرضا درویش پور و حسین قربان زاده مدال برنز رقابتها را از آن خود كردند و در نهایت تیم ایران به عنوان نایب قهرمانی رقابتها دست پیدا كرد.
فریبرز عسگری، سرمربی تیم ملی تكواندو، نتایج تكواندوكاران ایران در بازیهای كشورهای اسلامی را اینطور ارزیابی كرد: به نظرم نتیجه ای كه كسب شده، نتیجه بسیار ارزشمندی بود؛ زیرا یك تیم جوان كه تا قبل از این مسابقات به اصرار من یك تورنمنت قزاقستان را تجربه كرده بود كه اگر در آن رقابتها هم شركت نمی كرد، هیچ تجربه برون مرزی نداشت، موفق شد در 8 وزن، 7 مدال كسب كنند.
وی، اضافه كرد: فدراسیون تكواندو به جهت پشتوانه سازی تكواندو در یك اقدام پسندیده تصمیم گرفت برای مسابقات كشورهای اسلامی از یك تیم جوان و پرانگیزه كه در مسابقات لیگ عملكرد خوبی داشتند، استفاده كند؛ به همین منظور تیمی كه برای این مسابقات مهیا شد، تیم سوم ایران بود.
لقمان كشاورز، كارشناس رشته تكواندو، اظهار داشت: برای ارزیابی نتایج، ابتدا ما باید ببینیم كه رقبای ما چه افرادی بوده اند. به نظرم رویكرد ما در فدراسیون تكواندو، رویكرد علمی و منطقی برای آماده سازی تیم های ملی نیست. متأسفانه سیاست غلط فدراسیون تكواندو باعث شده قهرمانانمان در مسابقات دهه فجر كه دوره ای افتخار رویدادهای بین المللی كشورما بود، شركت نكنند. دیگر تصمیم اشتباه فدراسیون این است كه تیمی كه می خواهد برای بازیهای همبستگی كشورهای اسلامی شركت كند را به تورنمنت ضعیفی اعزام می كنیم كه از 153 ورزشكار حضوریافته در این مسابقات 88 ورزشكار قزاقستانی بوده اند. این رویكردها متأسفانه تكواندو ما را نابود می كند. به اعتقاد من فدراسیون باید سیاست خود را اصلاح كند.
برنامه مجله ورزشهای رزمی، با اجرای خطیری، هر سه شنبه ساعت 9:05 به مدت 55 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(ورزش های رزمی)