ورزش ایران (ورزش های رزمی) سه شنبه ها از ساعت 09:00 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(ورزش هاي رزمي)

آماده سازی تیم تکواندو بانوان برای کسب سهمیه المپیک

برنامه "ورزش ایران، ورزش های رزمی" سه شنبه 23 مهر در گفتگو با زهرا سروی، نائب رئیس فدراسیون تکواندو به موضوع آماده سازی تیم ملی تکواندو بانوان برای کسب سهمیه المپیک 2020 اختصاص داشت.

1398/07/23
14:44

به گزارش رادیو ورزش؛ زهرا سروی، نائب رئیس فدراسیون تکواندو پیرامون برنامه آماده سازی تیم ملی تکواندو بانوان برای کسب سهمیه المپیک 2020 اظهار کرد: برنامه ریزی بانوان در راستای کسب سهمیه در مسابقات قاره ای است که در آنجا امکان اعزام دو نماینده داریم. چند روزی است که اردوها شروع شده است. قابل توجه است که در مسابقات انتخابی ورود به اردوی تیم ملی بیش از 90 درصد ورزشکاران رکوردهای ارزشمندی را برای کشور به ارمغان آورده و صاحب عناوین قهرمانی جهان بودند.
وی در مورد اینکه آیا این دو نماینده برای اعزام به مسابقات قهرمانی مشخص شده است،گفت: خیر، کادر فنی در طول اردوها، مسابقات و تورنمنتها ورزشکاران شایسته که دارای بهترین عملکرد هستند را انتخاب و اعزام خواهد کرد. در ضمن فقط فینالیستها یعنی مدال طلا و نقره 4 وزن المپیک سهمیه را در مسابقات قاره ای کسب می کنند.
سروی خاطر نشان کرد: با توجه به رنک ورزشکار مجوز حضور در گرندپری داده می شود. یلدا ولی نژاد در رده جوانان خیلی نزدیک است که وارد گردونه این مسابقات شود. ولی کسب سهمیه از طریق مسابقات قاره ای قابل دسترس تر است. در ضمن رنک در قرعه کشی ورزشکار بسیار تاثیر گذار است. ولی یکی از ده ها فاکتوری است که مد نظر کادر فنی قرار دارد. بعلاوه فدراسیون در نظر دارد با اعزام ورزشکاران به مسابقات و تورنمنتها رنک را ارتقا دهد.
نائب رئیس فدراسیون تکواندو درخصوص وضعیت جسمی کیمیا علیزاده بیان کرد: کیمیا علیزاده بعد از جراحی هایش بازگشت خوبی داشت. کیمیا علیزاده و کیمیا همتی موفق شدند در مسابقات المپیک آزمایشی 2020 کسب سهمیه کنند. 3 سال پیش در جراحی اول، پین هایی گذاشته می شود که باید بعدا خارج می شد. این کار انجام شده است و دکتر طول درمانی 10 روزه به وی داده است. ما حاضر نیستیم هیچ چیزی را قربانی سلامت کیمیا کنیم و از او خواهش کرده ایم که عجله نکند تا شرایطش ثابت شود. قطعا با توانمندیهایی که دارد هر زمان که اراده کند، آنچه می خواهد را بدست می آورد.
برنامه "ورزش ایران، ورزش های رزمی" سه شنبه 23 مهر ماه با اجرای اسکویی کارشناسی خطیری تقدیم شنوندگان شد. این برنامه روزهای سه شنبه از ساعت 9:05 تا10:00، به مدت 55 دقیقه از رادیو ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(ورزش های رزمی)