جهان ورزش (ورزش های رزمی) سه شنبه ها از ساعت 09:00 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(ورزش هاي رزمي)

قهرمانی پارس جنوبی در رقابتهای ووشوی جام پارس


برنامه "مجله ورزشهای رزمی" سه شنبه 29 فروردین، با دكتر علی نژاد، رئیس فدراسیون ووشو و زینال حسینی، مسئول برگزاری مسابقات جام فجر، گفتگو كرد.

1396/01/29
12:04

به گزارش رادیو ورزش؛ دكتر علی نژاد، رئیس فدراسیون ووشو، پیرامون رقابتهای ووشوی جام پارس گفت: 14 تیم از 13 كشور از روز شنبه مسابقات خود را در شهر سمنان آغاز كردند كه نهایتاً تیم پارس جنوبی مقام اول را بدست آورد؛ تیم اندونزی با 5 طلا و تعدادی نقره و برنز دوم شد؛ برونئی با دو طلا و یك برنز مقام سوم را كسب كرد و تیم شهرداری دامغان كه دومین تیم ایران بود، رتبه چهارم را به خود اختصاص داد.
دكتر علی نژاد، خاطرنشان كرد: هفت كشور از كشورهایی كه در این مسابقات حضور داشتند، صاحب مدالهای جهانی بودند؛ از جمله اندونزی كه در دور گذشته نائب قهرمان دنیا شده بود.
وی، در پاسخ به این پرسش كه آیا از لحاظ كمی این دور از رقابتها نسبت به دوره های گذشته متفاوت بود، عنوان كرد: تیم آمریكا علاقه مند بود در این رقابتها شركت كند، اما به هر دلیلی ویزا صادر نشد. اگر تیم آمریكا را در این مسابقات داشتیم، حدود 3،4 كشور كمتر از دور قبل كه در تهران برگزار شد، حضور داشتند.
زینال حسینی، مسئول برگزاری مسابقات جام فجر، درباره كم و كیف رقابتهای جام باشگاه های آسیا و مسابقات بین المللی جام فجر بیان كرد: پس از گذشت یك روز از برگزاری رقابتهای جام باشگاه های آسیا و جام فجر هنوز شهر میزبان را ترك نكرده ایم. در جام باشگاه های آسیا، تیم شهرداری ورامین، شهدای مدافع حرم ساری، مقاومت و تیم كشور عمان به ترتیب مقامهای اول تا چهارم را به خود اختصاص دادند.
وی، ادامه داد: مسابقات بسیار خوبی برگزار شد و از تجهیزات به روز استفاده شد. زیبایی سالن با توجه به سكو و نور پردازی ویژه دو چندان شده بود. خوشبختانه در این دور از مسابقات، شهر ساری استان مازندران میزبانی خوبی داشت و پذیرای حضور پرشور تماشاگران بود.
برنامه "مجله ورزشهای رزمی" كاری از گروه مسابقات ورزشی، با اجرای افشین شیروانی و تهیه كنندگی حسین سلطانی، روزهای سه شنبه از ساعت 9:05 تا 10:00، به مدت 55 دقیقه تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(ورزش های رزمی)