ورزش ایران ورزش های رزمی سه شنبه ها از ساعت 09:00 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(ورزش هاي رزمي)

مروری بر نتایج هوگوپوشان کشور در مسابقات گرندپری

برنامه "ورزش ایران ورزش های رزمی" سه شنبه 21 خرداد، ضمن ارائه نتایج ملی پوشان تکواندو در مسابقات گرندپری، با مهدی بی باک، مربی اسبق تیم ملی تکواندوی مردان، گفتگویی انجام داد.

1398/03/21
13:29

به گزارش رادیو ورزش؛ تیم چهار نفره تکواندوی کشور برای حضور در مرحله نخست مسابقات گرندپری سال جاری روز سه شنبه (14 خرداد) ایران را به مقصد رم ترک کرد تا در این مسابقات حضور پیدا کند. آرمین هادی پور در وزن -58 کیلوگرم، میرهاشم حسینی و سروش احمدی در وزن -68 کیلوگرم و سجاد مردانی در زون +80 کیلوگرم ورزشکارانی بودند که تحت هدایت فریبرز عسگری به عنوان سرمربی و وحید عبداللهی به عنوان مربی در این مسابقات شرکت کردند.
در وزن -68 کیلوگرم میرهاشم حسینی پس از شکست حریفانی از آمریکا، برزیل و کرواسی، در فینال حریف چینی "شوای ژآئو" را شکست داد و به مدال طلای این وزن دست پیدا کرد. همچنین سجاد مردانی پس از پیروزی مقابل جمهوری آذربایجان، آمریکا و کرواسی، در مقابل حریف قدیمی خود "ولادیسلاو لارین" شکست می خورد و به مدال برنز این وزن دست پیدا می کند.
در وزن -68 کیلوگرم نیز سروش احمدی، دیگر نماینده کشورمان در گام نخست "سرمت تساکوئف" از روسیه را شکست داد اما در ادامه برابر "دای هون لی" هوگوپوش نامدار نتیجه را واگذار می کند و از دور رقابت‌ها کنار می رود.
در وزن -58 کیلوگرم آرمین هادی پور برابر "براندون هرناندز" از مکزیک نایب قهرمان جهان 2019 نتیجه را 21 بر 15 واگذار کرد و از گردونه رقابت‌ها خارج شد.
به این ترتیب، تیم ایران با کسب یک طلا و یک برنز به کشورمان بازگشت.
مهدی بی باک، مربی اسبق تیم ملی تکواندوی مردان، در ارتباط با نیاز تکواندوی کشور و تیم های ملی به آنالیزور گفت: در حال حاضر تکواندو در دنیا پیشرفت قابل توجهی کرده است و صرفاً نمی توان به این جهت که ما در سالهای نه چندان دور قهرمان جهان و المپیک بوده ایم، با روش قبلی مسابقات را ادامه داد. من سالهای گذشته هم با فدراسیون این موضوع را در میان گذاشتم. اکنون در بیشتر رشته های ورزشی در دنیا آنالیز حرف اول را می زند.
حریفان در مسابقات گرندپری تقریباً تکراری هستند و اگر در دور بعد رنکینگ های جدول تغییر نکند، ملی پوشان باید با همین حریفان بازی کنند. بحث آنالیز، بحثی نیست که کادر فنی به تنهایی انجام بدهد. آنالیز خود یک بحث کامل است و نیازمند فردی است که خود فنی باشد؛ در مسابقات حضور داشته باشد و به بلوغ فکری رسیده باشد که بتواند به سرمربی راهکار بدهد.
برنامه "ورزش ایران ورزشهای رزمی" با کارشناسی فرید خطیری روزهای سه شنبه از ساعت 9:05 تا10:00، به مدت 55 دقیقه تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(ورزش های رزمی)