صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

سه شنبه ها از ساعت 09:00 به مدت 55دقيقه

برنامه "مجله ورزشهای رزمی" سه شنبه 24 اسفند، با محمد علی مردانی، دبیر اسبق فدراسیون کاراته و محمد کرمی، رئیس سازمان لیگ فدراسیون تکواندو، گفتگویی انجام داد.

به گزارش رادیو ورزش؛ محمد علی مردانی، دبیر اسبق فدراسیون کاراته، درباره اتفاقاتی که امسال در فدراسیون کاراته رخ داده است، گفت: از ابتدای سال 95 به دلیل اینکه فدراسیون کاراته به صورت سرپرستی اداره می شد، تمام تلاشمان بر این بود که بتوانیم در 2 رویداد مهم جهانی و آسیایی حضور مؤثر و خوبی داشته باشیم. ما سعی کردیم که بستر خوبی را فراهم کنیم تا تیم های ملی بتوانند با آرامش خاطر به تمرینات خود بپردازند؛ حتی در مسابقات انتخابی تیم های ملی هم از بهترین داورها استفاده کردیم که بازیکنان حس کنند هیچ قصد وغرضی در خصوص انتخابی آنها وجود ندارد.
مردانی، ادامه داد: خوشبختانه همه این تلاشها مثبت بود و کاراته کاران جوان و مربیان اثر قابل توجهی را به جای گذاشتند. ما توانستیم برای اولین بار بعد از 50 سال مقام سوم را بدست بیاوریم.
وی، تأکید کرد: ورود کاراته به مسابقات المپیک تأثیرات بسیار خوبی داشته و انگیره ای برای ورزشکارانمان ایجاد کرده است.
محمد کرمی، رئیس سازمان لیگ فدراسیون تکواندو، در پاسخ به این سوال که آیا برگزاری مسابقات لیگ رضایت شما را جلب کرد و شما به اهدافتان رسیدید، عنوان کرد: یکی از اهداف مهم برگزاری لیگ های کشور توسعه تکواندو و شناخت چهره های جدید در رده های مختلف سنی است. خوشبختانه امسال در اوزان مختلف چهره هایی که توانستند در رنکینگ بالایی قرار بگیرند، معرفی شدند تا اگر دراردوهای تیم ملی عملکرد رضایت بخشی داشتند، پیراهن این تیم را به تن کنند.
کرمی، خاطرنشان کرد: 8 تیم حاضر در لیگ رقابتهای خوبی داشتند؛ البته اگر تعداد تیم ها 10 یا 12 تیم بود، می توانست ما را بیشتر به اهداف نزدیک کند. تیم های حضور یافته از اسکلت جوانی برخوردار بودند و حضور بازیکنان ملی پوش در برخی از آنها مسابقات را جذاب کرده بود.
برنامه "مجله ورزشهای رزمی" کاری از گروه مسابقات ورزشی، با کارشناسی فرید خطیری و تهیه کنندگی حسین سلطانی، روزهای سه شنبه از ساعت 9:05 تا 10:00، به مدت 55 دقیقه تقدیم شنوندگان می شود.

سردبیر: شهبندی
تنظیم کننده: هانیه پرچلو

مرتبط با این خبر

  • برنامه اردویی تیم ملی تکواندو مردان

  • برنامه های فدراسیون وشوو برای رقابتهای کشورهای اسلامی

  • قطعی شدن حضور 3 مربی چینی در ووشوی ایران

  • جوجیتسو به خانواده خود بازگشت