جهان ورزش (ورزش های رزمی) سه شنبه ها از ساعت 09:00 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(ورزش هاي رزمي)

نگاهی به اتفاقات فدراسیون كاراته در سال 95

برنامه "مجله ورزشهای رزمی" سه شنبه 24 اسفند، با محمد علی مردانی، دبیر اسبق فدراسیون كاراته و محمد كرمی، رئیس سازمان لیگ فدراسیون تكواندو، گفتگویی انجام داد.

1395/12/24
12:45

به گزارش رادیو ورزش؛ محمد علی مردانی، دبیر اسبق فدراسیون كاراته، درباره اتفاقاتی كه امسال در فدراسیون كاراته رخ داده است، گفت: از ابتدای سال 95 به دلیل اینكه فدراسیون كاراته به صورت سرپرستی اداره می شد، تمام تلاشمان بر این بود كه بتوانیم در 2 رویداد مهم جهانی و آسیایی حضور مؤثر و خوبی داشته باشیم. ما سعی كردیم كه بستر خوبی را فراهم كنیم تا تیم های ملی بتوانند با آرامش خاطر به تمرینات خود بپردازند؛ حتی در مسابقات انتخابی تیم های ملی هم از بهترین داورها استفاده كردیم كه بازیكنان حس كنند هیچ قصد وغرضی در خصوص انتخابی آنها وجود ندارد.
مردانی، ادامه داد: خوشبختانه همه این تلاشها مثبت بود و كاراته كاران جوان و مربیان اثر قابل توجهی را به جای گذاشتند. ما توانستیم برای اولین بار بعد از 50 سال مقام سوم را بدست بیاوریم.
وی، تأكید كرد: ورود كاراته به مسابقات المپیك تأثیرات بسیار خوبی داشته و انگیره ای برای ورزشكارانمان ایجاد كرده است.
محمد كرمی، رئیس سازمان لیگ فدراسیون تكواندو، در پاسخ به این سوال كه آیا برگزاری مسابقات لیگ رضایت شما را جلب كرد و شما به اهدافتان رسیدید، عنوان كرد: یكی از اهداف مهم برگزاری لیگ های كشور توسعه تكواندو و شناخت چهره های جدید در رده های مختلف سنی است. خوشبختانه امسال در اوزان مختلف چهره هایی كه توانستند در رنكینگ بالایی قرار بگیرند، معرفی شدند تا اگر دراردوهای تیم ملی عملكرد رضایت بخشی داشتند، پیراهن این تیم را به تن كنند.
كرمی، خاطرنشان كرد: 8 تیم حاضر در لیگ رقابتهای خوبی داشتند؛ البته اگر تعداد تیم ها 10 یا 12 تیم بود، می توانست ما را بیشتر به اهداف نزدیك كند. تیم های حضور یافته از اسكلت جوانی برخوردار بودند و حضور بازیكنان ملی پوش در برخی از آنها مسابقات را جذاب كرده بود.
برنامه "مجله ورزشهای رزمی" كاری از گروه مسابقات ورزشی، با كارشناسی فرید خطیری و تهیه كنندگی حسین سلطانی، روزهای سه شنبه از ساعت 9:05 تا 10:00، به مدت 55 دقیقه تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(ورزش های رزمی)