صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

سه شنبه ها از ساعت 09:00 به مدت 55دقیقه

برنامه "مجله ورزشهای رزمی"سه شنبه 17 اسفند، با مهدی بی باک، سرمربی تیم ملی تکواندو، در ارتباط با وضعیت اردوها و تمرینات ملی گفتگو کرد.

به گزارش رادیو ورزش؛ مهدی بی باک، سرمربی تیم ملی تکواندو کشور، در مصاحبه ای اعلام کرده است که اردوهای تیم ملی بزرگسالان کشور از روز 14 اسفند تا 7 اردیبهشت طی 5 مرحله برگزار خواهد شد و پس از آن تیم ملی تکواندو مردان کشور در تورنمنت سطح بالای یونان که دارای امتیاز و رنکینگ جهانی و المپیکی است به میدان می روند.
مهدی، بی باک، سرمربی تیم ملی تکواندو ایران، در پاسخ به این پرسش که سطح مسابقات یونان در چه گریدی است، عنوان کرد: از سال 2013 که مسابقات گریدبندی شد و افراد به صورت امتیازی برای المپیک انتخاب شدند، گرید هر مسابقه نشان دهنده اهمیت آن مسابقه است. ما تصمیم گرفتیم در تورنمنت یونان که گرید 2 است و بیشتر کشورهای دنیا برای گرفتن امتیاز به این مسابقات می آیند، شرکت کنیم تا بازیکنان تیم ملی در این تورنمنت محک بخورند. این مسابقات در تاریخ 7 تا 10 اردیبهشت ماه در کشور یونان برگزار می شود.
وی، در معرفی دستیاران خود گفت: علیرضا نصر آزادی که از قهرمانان جهان است؛ پیشینه خوبی در ورزش تکواندو دارد و 2،3 سالی است که به دنیای مربیگری پیوسته است را به عنوان مربی به کادر فنی تیم ملی اضافه کرده ام؛ همچنین هادی افشار که چندین سال مربی بدنساز تیم ملی در مسابقات جهانی، گرندپریکس و جام جهانی بوده و در حال حاضر در حال تحصیل در دوره دکترای تربیت بدنی است را به عنوان مربی بدنساز انتخاب نموده ام.
بی باک، تصریح کرد: نظم و انضباط در هر کاری و نه تنها در ورزش عامل موفقیت است. در رقابتهای گذشته دیدیم که نظم انضباط می تواند تأثیر بسزایی در نتیجه گیری تیم بگذارد؛ به همین جهت ما شایسته سالاری را در انتخاب تیم مدنظر داریم.
سرمربی تیم ملی تکواندو، در خاتمه گفت: وظیفه ای که برعهده گرفته ام، وظیفه بسیار بزرگی است؛ اما من اعتقاد دارم که کارهای بزرگ را در زمان هایی می توان انجام داد که کار واقعاً سخت باشد.
برنامه "مجله ورزشهای رزمی" کاری از گروه مسابقات ورزشی، با کارشناسی فرید خطیری و تهیه کنندگی حسین سلطانی، روزهای سه شنبه از ساعت 9:05 تا 10:00، به مدت 55 دقیقه تقدیم شنوندگان می شود.

مرتبط با این خبر

  • برگزاری بیست و هفتمین دوره مسابقات کاراته نیروی انتظامی

  • حضور مربی ازبک در کادر تیم ملی جودو بانوان

  • سمانه خوش قدم، از دوران بازیگری تا مربیگری تیم ملی

  • آغاز اردوی آماده سازی تیم ملی پاراتکواندو

  • هنر رزمی با ورزش رزمی چه تفاوتی دارد؟

  • آغاز مرحله پایانی اردوی تیم ملی کاراته امید در قزوین

  • وضعیت تکواندوکاران ایران برای نبرد در جایزه بزرگ لندن

  • وضعیت ووشوکاران ایران در کازان روسیه

  • فرجی: هزینه اعزام به لیگ جهانی را فدراسیون پرداخت کرد

  • سیاست های فدراسیون جودو، کوراش و جوجیتسو