صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

سه شنبه ها از ساعت 09:00 به مدت 55دقيقه

برنامه "مجله ورزشهای رزمی" سه شنبه 10 اسفند، با حسین اوجاقی، سرمربی تیمهای ملی ووشو، درباره رقابتهای همبستگی کشورهای اسلامی و برنامه هایی که برای این مسابقات درنظر گرفته شده، گفتگو کرد.

به گزارش رادیو ورزش؛ روزهای 24 و 25 فروردین ماه سال آینده، هفتمین دوره مسابقات تکواندو جام باشگاه های آسیا و طی روزهای 27 و 28 فروردین ماه بیست و هشتمین دوره مسابقات جام فجر به میزبانی هیأت تکواندو استان مازندران برگزار خواهد شد.
حسین اوجاقی، سرمربی تیمهای ملی ووشو، در پاسخ به این پرسش که برای حضور ووشوکاران در رقابتهای همبستگی کشورهای اسلامی چه برنامه هایی را درنظر گرفته اید، بیان کرد: حدود 2 ماه گذشته، کمیته ملی المپیک لیست ابتدایی نفرات اعزامی به رقابتهای کشورهای اسلامی در باکو را از ما خواست. به دلیل اینکه قبل از مسابقات کشوری این لیست را از ما درخواست کردند، در هر وزن اسامی حدوداً 3 نفر از اعضای تیم ملی را اعلام کردیم. روز 24 اسفندماه انتخابی برگزار خواهیم کرد و نفرات فیکس مشخص خواهند شد؛ اما در اردوها که از 14 فروردین شروع می شود، در هر وزن 2 نفر را در اردو خواهیم داشت؛ یعنی یک نفر را به عنوان نفر رزرو در کنار نفر فیکس قرار می دهیم.
وی، خاطرنشان کرد: برای مسابقات کشورهای اسلامی، 3 مرحله اردو تدارک دیدیم. حدوداً 2 هفته پس از بازگشت از رقابتهای کشورهای اسلامی، اردوهای مسابقات جهانی شروع خواهد شد.
اوجاقی، تصریح کرد: در رقابتهای همبستگی کشورهای اسلامی در رشته ورزشی ووشو فقط در بخش ساندای آقایان مسابقات برگزار می شود و دربخش تالو مسابقاتی نخواهیم داشت.
مربی تیم های ملی ووشو، در پاسخ به این سوال که اگر برای نفر اصلی اتفاقی رخ دهد، آیا این امکان وجود دارد که اسم نفر رزرو به طور رسمی وارد لیست شود، عنوان کرد: بله؛ به دلیل اینکه نام نفر رزرو در لیست ابتدایی بوده، قابلیت جابه جایی وجود دارد.
برنامه "مجله ورزشهای رزمی" کاری از گروه مسابقات ورزشی، با کارشناسی فرید خطیری و تهیه کنندگی حسین سلطانی، روزهای سه شنبه از ساعت 9:05 تا 10:00، به مدت 55 دقیقه تقدیم شنوندگان می شود.

سردبیر: شهبندی
تنظیم کننده: هانیه پرچلو

مرتبط با این خبر

  • نگاهی به اتفاقات فدراسیون کاراته در سال 95

  • برنامه اردویی تیم ملی تکواندو مردان

  • قطعی شدن حضور 3 مربی چینی در ووشوی ایران

  • جوجیتسو به خانواده خود بازگشت