جهان ورزش (ورزش های رزمی) سه شنبه ها از ساعت 09:00 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(ورزش هاي رزمي)

برنامه های فدراسیون وشوو برای رقابتهای كشورهای اسلامی

برنامه "مجله ورزشهای رزمی" سه شنبه 10 اسفند، با حسین اوجاقی، سرمربی تیمهای ملی ووشو، درباره رقابتهای همبستگی كشورهای اسلامی و برنامه هایی كه برای این مسابقات درنظر گرفته شده، گفتگو كرد.

1395/12/10
11:36

به گزارش رادیو ورزش؛ روزهای 24 و 25 فروردین ماه سال آینده، هفتمین دوره مسابقات تكواندو جام باشگاه های آسیا و طی روزهای 27 و 28 فروردین ماه بیست و هشتمین دوره مسابقات جام فجر به میزبانی هیأت تكواندو استان مازندران برگزار خواهد شد.
حسین اوجاقی، سرمربی تیمهای ملی ووشو، در پاسخ به این پرسش كه برای حضور ووشوكاران در رقابتهای همبستگی كشورهای اسلامی چه برنامه هایی را درنظر گرفته اید، بیان كرد: حدود 2 ماه گذشته، كمیته ملی المپیك لیست ابتدایی نفرات اعزامی به رقابتهای كشورهای اسلامی در باكو را از ما خواست. به دلیل اینكه قبل از مسابقات كشوری این لیست را از ما درخواست كردند، در هر وزن اسامی حدوداً 3 نفر از اعضای تیم ملی را اعلام كردیم. روز 24 اسفندماه انتخابی برگزار خواهیم كرد و نفرات فیكس مشخص خواهند شد؛ اما در اردوها كه از 14 فروردین شروع می شود، در هر وزن 2 نفر را در اردو خواهیم داشت؛ یعنی یك نفر را به عنوان نفر رزرو در كنار نفر فیكس قرار می دهیم.
وی، خاطرنشان كرد: برای مسابقات كشورهای اسلامی، 3 مرحله اردو تدارك دیدیم. حدوداً 2 هفته پس از بازگشت از رقابتهای كشورهای اسلامی، اردوهای مسابقات جهانی شروع خواهد شد.
اوجاقی، تصریح كرد: در رقابتهای همبستگی كشورهای اسلامی در رشته ورزشی ووشو فقط در بخش ساندای آقایان مسابقات برگزار می شود و دربخش تالو مسابقاتی نخواهیم داشت.
مربی تیم های ملی ووشو، در پاسخ به این سوال كه اگر برای نفر اصلی اتفاقی رخ دهد، آیا این امكان وجود دارد كه اسم نفر رزرو به طور رسمی وارد لیست شود، عنوان كرد: بله؛ به دلیل اینكه نام نفر رزرو در لیست ابتدایی بوده، قابلیت جابه جایی وجود دارد.
برنامه "مجله ورزشهای رزمی" كاری از گروه مسابقات ورزشی، با كارشناسی فرید خطیری و تهیه كنندگی حسین سلطانی، روزهای سه شنبه از ساعت 9:05 تا 10:00، به مدت 55 دقیقه تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(ورزش های رزمی)