جهان ورزش (ورزش های رزمی) سه شنبه ها از ساعت 09:00 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(ورزش هاي رزمي)

جوجیتسو به خانواده خود بازگشت

برنامه "مجله ورزشهای رزمی" سه شنبه 26 بهمن، با علیرضا امینی، معاون فدراسیون ورزشهای رزمی، در ارتباط با دلایل انتقال رشته جوجیتسو به فدراسیون جودو گفتگو كرد.

1395/11/27
09:05

به گزارش رادیو ورزش؛ با تصمیم محمدرضا داورزنی معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای، رشته رزمی جوجیتسو به مدت 6 ماه موقتا زیر مجموعه فدراسیون جودو قرار گرفت؛ این درحالیست كه محمود رشیدی، رئیس فدراسیون ورزش‌های رزمی در گفت‌وگو با یكی از خبرگزاری ها، از منتقل شدن رشته جوجیتسو به فدراسیون جودو اظهار بی اطلاعی كرد و گفت: بنده به عنوان رئیس فدراسیون از این خبر بی اطلاع هستم.
علیرضا امینی، معاون فدراسیون ورزشهای رزمی، در پاسخ به این پرسش كه چطور شد كه جوجیتسو از زیر مجموعه این فدراسیون خارج شد؛ آیا حقیقتاً مسئولین فدراسیون های ورزشهای رزمی در جریان این قضیه نبودند، عنوان كرد: این اتفاق زمانی رخ داد كه نامه وزارت ورزش قبل از این كه به دست مسئولین این فدراسیون برسد، در دست خبرنگاران قرار گرفت و واقعاً ما از موضوع اطلاعی نداشتیم.
وی، نیز در پاسخ به این سوال كه آیا در ارتباط با این انتقال از قبل هیچ صحبتی با مسئولین فدراسیون ورزشهای رزمی نشد، بیان كرد: بله؛ یك صحبت شفاهی شده بود و حتی در قسمت كارشناسی شورای ساماندهی بنده درباره این موضوع صحبتی داشتم. ما از قبل نسبت به قضیه انتقال جوجیتسو موافقتمان را اعلام كرده بودیم؛ منتها در دستور كار جلسه قرار نگرفته بود.
امینی، تأكید كرد:عمده ورزشكارانی كه وارد رشته جوجیتسو می شدند، از جودوكارانی بودند كه شرایط حضور در تیم ملی جودو را نداشتند. علت موافقت ما هم این بود كه رشته جوجیتسو به خانواده خود بازگشت.
وی، در پایان گفت: ما تابع وزارت ورزش هستیم؛ اما این تصمیم گیری مقداری عجولانه و بدون برگزاری جلسات تخصصی بود.
برنامه "مجله ورزشهای رزمی" كاری از گروه مسابقات ورزشی، با كارشناسی فرید خطیری و تهیه كنندگی حسین سلطانی، روزهای سه شنبه از ساعت 9:05 تا 10:00، به مدت 55 دقیقه تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(ورزش های رزمی)