مجله ورزش های رزمی سه شنبه ها از ساعت 09:00 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

مجله ورزش هاي رزمي

بیست و چهارمین دوره رقابتهای کاراته قهرمانی جهان آغاز شد


برنامه "مجله ورزش های رزمی" سه شنبه 15 آبان، اخباری از ورزش های رزمی را به اطلاع رساند و در ادامه با مجید زارعیان، کارشناس جودو، درباره رقابتهای جایزه بزرگ ابوظبی گفتگو کرد.

1397/08/15
|
13:03


به گزارش رادیو ورزش؛ بیست و چهارمین دوره رقابتهای کاراته قهرمانی جهان در مادرید اسپانیا از امروز کار خود را آغاز خواهد کرد. امسال رکورد این رقابتها از نظر تعداد شرکت کننده زده شد و 1117 کاراته کا از 140 کشور جهان در این مسابقات حضور یافتند. تیم ملی کشور ما هم با ترکیب 16 ورزشکار در بخش کاتا، کومیته، تیمی، انفرادی، گروه آقایان و بانوان در این رقابتها حضور پیدا کرد. امروز در نخستین روز مسابقات ابوالفضل شهرجردی در کاتای مردان و فاطمه صادقی در کاتای بانوان نفراتی هستند که بر روی تاتامی خواهند رفت.
مجید زارعیان، کارشناس جودو، در پاسخ به این سوال که چرا در رقابتهای جایزه بزرگ ابوظبی نتوانستیم موفق عمل کنیم و نتیجه مطلوب کسب نشد، عنوان کرد: سعید ملایی و بریمانلو با حضور در 2 رقابت سنگین از جمله بازیهای آسیایی و رقابتهای جهانی و کسب مدال طلا و برنز دنیا توانستند مزد زحمات خود را بگیرند. اگر می خواستیم حرفه ای عمل کنیم، قانوناً نباید ورزشکارانمان در زمان کم در این رویدادها شرکت می کردند. ملایی می توانست مدال بگیرد و شکی در آن نیست؛ اما قبل از حضور ملایی در این رقابتها می دانستیم که آن کشور قرار است با پرچم و سرود خود که کشورهای عربی آن را به رسمیت شناخته اند، شرکت کند؛ بنابراین بهتر بود که ملایی در مسابقات حاضر نمی شد. اگر ملایی به آن کشور نمی خورد، صد در صد اول بود.
بریمانلو هم تازه خود را پیدا کرده است. بهتر بود حداقل یک تا 2 ماه برنامه های تمرینی را دنبال می کرد و در اردوهای مشترک بدن خود را برای رویدادهای کسب سهمیه المپیک آماده نگه می داشت. تا 2 سال مدام رقابتهای کسب سهمیه المپیک داریم و ورزشکارانمان می توانستند خوب بدرخشند و مدالهایمان در وزن 73 کیلوگرم و 81 کیلوگرم زیر سوال نرود.
زارعیان، افزود: متأسفانه با توجه به اینکه ما تیم ملی بزرگسالان نداریم و یک گذر از جوانان به بزرگسالان می کنیم، به این مشکلات برمی خوریم. اندازه جوانان ما در حدی نبود که بتوانند در این گرند اسلم شرکت کنند.
برنامه "مجله ورزهای رزمی" کاری از گروه مسابقات ورزشی، با کارشناسی فرید خطیری روزهای سه شنبه از ساعت 9:05 تا10:00، به مدت 55 دقیقه تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
مجله ورزش های رزمی