ورزش ایران ورزش های رزمی سه شنبه ها از ساعت 09:00 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(ورزش هاي رزمي)

گپ و گفتی با حاج یوسف زاده، سرمربی تیم جودوی نابینایان و کم بینایان


برنامه "مجله ورزش های رزمی" سه شنبه 1 آبان، با استاد محمدرضا حاج یوسف زاده، سرمربی تیم ملی جودوی نابینایان و کم بینایان، گفتگویی انجام داد.

1397/08/02
08:11


به گزارش رادیو ورزش؛ استاد محمدرضا حاج یوسف زاده، سرمربی تیم ملی جودوی نابینایان و کم بینایان، در معرفی خود گفت: بنده متولد 1341 هستم و در قائمشهر بدنیا آمده ام. اولین مربی ام مرحوم فرج الله کیافر بود و افتخار شاگردی وی را داشتم. نزدیک به 9 سال اردونشین بود.
بنده افتخار شاگرد 2 مربی کشتی خوب، حاج سبحان روحی در کشتی آزاد و مرحوم محمدعلی سهرابی در کشتی فرنگی را دارم. در سال 60 تا 62 که خدمت سربازی را می گذراندم، شاگرد محمدعلی سهرابی در شهرستان شاهرود بود.
وی، در پاسخ به این سوال که چطور شد جذب ورزش جودو شدید، عنوان کرد: من قبل از جودو به ورزش هایی مثل کشتی کج، فوتبال و بوکس پرداختم؛ اما یک روز بر حسب اتفاق وارد سالن جودو شدم و دیدم ورزشکاری که از لحاظ فیزیکی از من خیلی ضعیف تر بود، یک پرتاب بسیار خوب انجام داد و باورش برایم سخت بود. این مسئله بنده را علاقه مند کرد که بدانم جودوکار از چه تکنیکی استفاده کرد و از آن پس به طور مستمر به این ورزش پرداختم. تا به خودم بیایم دیدم یک دهه گذشت و من ملی پوش شده ام.
از سال 62 وارد اردوهای تیم ملی شدم و سال 67 عضو ثابت تیم ملی بودم. در مسابقات آسیایی سال 69 سوریه کاپیتان تیم ملی بزرگسالان بودم.
حاج یوسف زاده، نیز در پاسخ به این پرسش که در تیم ملی با چه کسانی همدوره بوده اید، تشریح کرد: علیرضا امینی، حاج اقلی، یعقوب پورعلی، فرشاد فلاحی، مجید زارعیان، مرحوم حسن احدپور، نیک اقبال، برزگر، عزیزاللهی، سعید عیاضی و ... ملی پوشان همدوره من بودند و چقدر آن زمان اردوهای تیم ملی خوب می گذشت.
این پیشکسوت درباره زمان ورود خود به کسوت مربیگری گفت: بعد از یکی، دو سال ورزش جودو انجام دادن، به علت مهاجرت مربی ام، نیاز بود که یک نفر سکان جودو را به دست بگیرد و من به اجبار این کار را انجام دادم و این حرفه تبدیل به یک عشق برایم شد.
برنامه "مجله ورزهای رزمی" کاری از گروه مسابقات ورزشی، با کارشناسی فرید خطیری روزهای سه شنبه از ساعت 9:05 تا10:00، به مدت 55 دقیقه تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(ورزش های رزمی)