ورزش ایران ورزش های رزمی سه شنبه ها از ساعت 09:00 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(ورزش هاي رزمي)

نتایج درخشان تیم جودوی نابینایان و کم بینایان در بازیهای پاراآسیایی

برنامه "مجله ورزش های رزمی" سه شنبه 24 مهر، ضمن مرور نتایج تیم ملی جودوی کشور در بازیهای پاراآسیایی جاکارتا، با دکتر علیرضا امینی، رئیس انجمن جودوی نابینایان و کم بینایان گفتگو کرد.

1397/07/25
09:56


به گزارش رادیو ورزش؛ در چارچوب رقابتهای پاراآسیایی جاکارتا 2018 تیم جودوی نابینایان و کم بینایان کشورمان بسیار افتخارآفرین بود. در این مسابقات موفق شدیم 2 مدال طلا توسط وحید نوری در وزن -90 کیلوگرم و احسان موسی نژاد در وزن -100 کیلوگرم بدست بیاوریم. 2 مدال نقره توسط محمدرضا خیرالله زاده و رقابتهای تیم این رشته کسب کردیم. 3 مدال برنز توسط میثم بنی طبا در وزن -60 کیلوگرم، رضا غلامی در وزن -66 کیلوگرم و امید جعفری در وزن -73 کیلوگرم بدست آمد.
دکتر علیرضا امینی، رئیس انجمن جودوی نابینایان و کم بینایان، در پاسخ به این سوال که آیا از نتیجه کسب شده توسط تیم اعزامی کشورمان به رقابتهای پاراآسیایی جاکارتا رضایت دارید، بیان کرد: نتایج بسیار درخشانی در این دوره کسب شد؛ ضمن اینکه پیش بینی ما نیز همین بود. در این دوره از بازیهای پاراآسیایی خوشبختانه فدراسیون نابینایان و کم بینایان با یک رشد 2 برابری مواجه شده است. تیم اعزامی در دوره های قبل 7 مدال طلا کسب کرد؛ اما این دوره تیم کشورمان با 15 مدال طلا به کشورمان بازگشت.
وی، در خصوص شاعبه هایی که در خصوص بینایی برخی از بازیکنان تیم ملی وجود داشت، اظهار کرد: اعتراضاتی می شد چرا افرادی که بینایی دارند به این مسابقات اعزام می شوند؛ اما اینگونه نیست. نوری تست چشمی در ایران داد و وارد تیم ملی شد و همان تست برای حضور در مسابقات آسیایی از وی گرفته شد و پذیرفته شد. خوشبختانه این ورزشکارمان موفق شد مدال طلای رقابتها را کسب کند.
دکتر امینی، خاطرنشان کرد: تستی که در ایران گرفته می شود، تستی است که به تیم ملی مجوز می دهد بازیکن در تست نهایی خارج از کشور حضور پیدا کند.
برنامه "مجله ورزهای رزمی" کاری از گروه مسابقات ورزشی، با کارشناسی فرید خطیری روزهای سه شنبه از ساعت 9:05 تا10:00، به مدت 55 دقیقه تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(ورزش های رزمی)