ورزش ایران ورزش های رزمی سه شنبه ها از ساعت 09:00 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(ورزش هاي رزمي)

فرزان عاشورزاده، سونامی تکواندوی جهان

برنامه "مجله ورزش های رزمی" سه شنبه 10 شهریور، میزبان فرزان عاشورزاده، ملی پوش رشته تکواندو بود.

1397/07/10
14:21

به گزارش رادیو ورزش؛ فرزان عاشورزاده، ملی پوش رشته تکواندو، در معرفی خود عنوان کرد: فعالیت در ورزش تکواندو را از سن 6 سالگی در تابستان سال 1381 شروع کردم. در آن مقطع آنقدر در خانه شیطنت می کردم که مادرم تصمیم گرفت من را در باشگاه ثبت نام کند. قرار بود 3 ماه تعطیلات تابستانه را تکواندو کار کنم؛ اما آنقدر به این رشته علاقه مند شدم که تصمیم به ادامه فعالیت گرفتم. نخستین مربی من مهرداد ساعدی بود. اکنون هم بیشتر مشاورات و گوشزدهایی که از بیرون زمین به من می شود، توسط همین مربی است. اکثر موفقیت هایم، چه در جامعه ورزش و چه اجتماع را مدیون استاد ساعدی هستم.
عاشورزاده، درباره سطح انتظارات مردم از وی و عدم موفقیت در رقابتهای المپیک گفت: عملکردم در چند سال اخیر طوری بوده که انتظارات را از من بالا برده است. با توجه به اینکه در مسابقات بازیهای آسیایی و جهانی همیشه رنگ مدالم طلا بوده، پس از اینکه در المپیک نتوانستم به موفقیت برسم، دچار یک چالش ها شدم و هنوز هم با آن دست و پنجه نرم می کنم. امیدوارم با تلاش هایی که انجام می دهم، یک روزی بتوانم این گوی را برگردانم و به ریتم قبلی ام بازگردم.
وی، در ارتباط با وضعیت اردوهای فعلی خود گفت: در حال حاضر در اردوی آماده سازی برای رقابتهای گرندپری منچستر هستیم. این رقابتها از 27 مهر ماه شروع می شود. ما با هدایت استاد عسگری و استاد بسحاق از فروردین ماه فعالیتمان را آغاز کردیم. چندین رقابت حضور یافتیم که مهمترین آنها مسابقات قهرمانی آسیایی و بازیهای آسیایی بوده است. در رقابتهای قهرمانی آسیا عنوان نایب قهرمانی را کسب کردیم و در بازیهای آسیایی تعداد مدالها و رنگ مدال ها با کره جنوبی یکی بوده است و مشترکاً با این تیم در بخش مردان اول شدیم.
عاشورزاده تصریح کرد: مسابقات گرندپری رقابتهای بسیار سختی در تکواندو محسوب می شود و به دلیل اینکه امتیاز بالایی برای کسب سهمیه المپیک دارد، از حساسیت بالایی برخوردار است. رقابت بنده 28 مهر خواهد بود. امیدوارم با تمریناتی که در این مدت داشته ام به نتیجه دلخواه دست پیدا کنم.
برنامه "مجله ورزشهای رزمی" کاری از گروه مسابقات ورزشی، روزهای سه شنبه از ساعت 9:05 تا10:00، به مدت 55 دقیقه تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(ورزش های رزمی)