ورزش ایران ورزش های رزمی سه شنبه ها از ساعت 09:00 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(ورزش هاي رزمي)

درخشش سعید مولایی در آوردگاه جهانی

برنامه "مجله ورزش های رزمی" سه شنبه 3 مهر، با حضور علیرضا امینی، پیشکسوت و رئیس اسبق فدراسیون جودو، درباره رقابت سعید مولایی در فینال مسابقات جهانی و نیز وضعیت جودوی نابینایان و کم بینایان کشور گفتگویی انجام داد.

1397/07/03
14:21

به گزارش رادیو ورزش؛ علیرضا امینی، پیشکسوت و رئیس اسبق فدراسیون جودو، درباره عملکرد موفقیت آمیز سعید مولایی در فینال رقابتهای جهانی اظهار داشت: مسابقات بسیار زیبایی برگزار شد. مطمئناً سعید مولایی، کادر فنی و ریاست فدراسیون همه یک تیم بسیار قوی بودند که باعث کسب چنین نتایج درخشانی شد. مولایی واقعاً مسابقات خیلی خوبی را به نمایش گذاشت و بعد از 12،13 سال حقش بود که به این نتیجه برسد. سعید یک بازیکن بسیار با اخلاق و زحمتکش است.
امینی، در پاسخ به این سوال که نظرتان در خصوص این دوره از رقابتهای جهانی چیست، بیان کرد: در مسابقات جهانی همه کشورها با تمام قوای خود حاضر می شوند. بیش از 120 کشور در این مسابقات شرکت کردند که این نشان می دهد همه کشورها برای کسب سهمیه المپیک آماده می شوند. سطح مسابقات بسیار بالا بود و بازیکنان ما خیلی خوب درخشیدند. خداروشکر نتایج بسیار خوبی هم بدست آمد.
آرزوی جودوی کشورمان این است که در المپیک مدال بیاورد. به این تیم امید است که انشالله در المپیک هم افتخارآفرینی کند.
وی، نیز در پاسخ به این پرسش که شما از چه تاریخی مسئولیت انجمن نابینایان و کم بینایان را برعهده گرفتید، گفت: 25 ،26 سال است که بنیان بحث مسابقات نابینایان و کم بینایان در فدراسیون جانبازان و معلولین گذاشته شد و اکنون هم ادامه دارد. در حال حاضر 2 مدال پارالمپیک و حدود 8 مدال جهانی داریم که 4 مدال طلا را شامل می شود. در بازیهای آسیایی گذشته که به صورت تیمی شرکت کردیم، تیم ایران اول شد.
خوشبختانه شرایط بسیار خوبی داریم و در بازیهای آسیایی و پارالمپیک ها صاحب مدال هستیم. به اعتقاد من یک تیم بسیار خوب راهی رقابتها خواهد شد. اکنون شرایط با گذشته بسیار متفاوت است و مطرح شده که مدال های پارالمپیک و المپیک با هم تجمیع شود.
برنامه "مجله ورزشهای رزمی" کاری از گروه مسابقات ورزشی، روزهای سه شنبه از ساعت 9:05 تا10 ، به مدت 55 دقیقه تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(ورزش های رزمی)