ورزش ایران ورزش های رزمی سه شنبه ها از ساعت 09:00 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(ورزش هاي رزمي)

تحلیل نتایج جوجیتسوکاران در بازیهای آسیایی جاکارتا

برنامه "مجله ورزش های رزمی" سه شنبه 20 شهریور، علاوه بر مرور اخبار ورزش های رزمی، با حضور حسن رستمیان، رئیس انجمن جوجیتسوی کشور و امیر خوشبین، سرمربی تیم ملی جوجیتسو در رقابتهای جاکارتا، به بررسی نتایج ملی پوشان در جاکارتا پرداخت.

1397/06/20
17:23

به گزارش رادیو ورزش؛ در تازه ترین رتبه بندی که از سوی فدراسیون جهانی جودو اعلام شده است، ما همچنان رتبه نخست وزن -81 کیلوگرم را توسط سعید مولایی در دست داریم. در وزن -66 کیلوگرم علیرضا خجسته روند نزولی داشته و با سقوط دو پله ای در جایگاه 45 قرار گرفته است. در وزن -73 کیلوگرم محمد محمدی بریمانلو توانسته خود را تا رده 15 این وزن برساند. در وزن +100 کیلوگرم جواد محجوب را داریم که هر چند در بازیهای آسیایی از رسیدن به مدال بازماند؛ اما به رتبه 10 صعود کرد و این نتیجه جای امیدواری دارد.
حسن رستمیان، رئیس انجمن جوجیتسوی کشور، در پاسخ به این سوال که چرا نتوانستیم در رقابتهای جوجیتسوی بازیهای آسیایی نتیجه بگیریم، اظهار داشت: ما از 4 استایل فایت، کاتا، نوازا و کامپت در جوجیتسو بهره مند بودیم؛ اما آن چیزی که در دنیا اتفاق می افتد و اصلی ترین حوزه مسابقات به شمار می آید، فایت است. ما هم تمام برنامه ریزی مان را در چند سال گذشته براساس این گذاشتیم که در فایت بتوانیم نتیجه بگیریم.
در سال 96 ما در تمام تورنمنت ها و مسابقاتی که حضور داشتیم، مقام های مختلفی را بدست آوردیم و توانستیم نتایج خوبی را کسب کنیم. این در حالی است که 90 درصد هزینه های این رشته ورزشی به صورت شخصی انجام می شود.
وی، تصریح کرد: ما مشکلات رابه دو دسته تقسیم می کنیم؛ ابتدا می پذیریم که ضعف هایی بوده و شکستی اتفاق افتاده است و نمی توانیم آن را بپوشانیم؛ اما واقعیت امر این است که به دلیل مشکلات مالی تصمیم نداشتیم در بازیهای سالنی حضور پیدا کنیم. ما طی سالهای گذشته مخصوصاً قبل از بازیهای آسیایی که از پارسال استارت آن زده شد، حتی حقوق برای ورزشکاران نداشتیم؛ اما با این حال تلاش مضاعف کردیم و مربی آمریکایی سطح بالا آوردیم.
بنده دور قبل از مسئولین امر خواهش کردم که تیم ما را اعزام نکنید؛ شرایط ما شرایط خوبی نیست؛ اما با این حال با 6،7 ورزشکار اعزام شده 5 مدال کسب کردیم.
امیر خوشبین، سرمربی تیم ملی جوجیتسو در رقابتهای جاکارتا، در پاسخ به این سوال که شما در مصاحبه ای اعلام کردید برخی ملی پوشان با اشتباهات بچگانه باختند، منظور شما از این صحبت چه بود، بیان کرد: این اتفاقی که در بازیهای آسیایی رخ داد، خوشایند نبود. ما در 6 وزن 8 بازیکن را اعزام کردیم که همه آنها بهترین بازیکن های حال حاضر ایران هستند. در چند سال اخیر روی این بازیکنان خیلی سرمایه گذاری کردیم و به همین جهت نمی توانستیم بعضی از اشتباهات را آنها بپذیریم.
برنامه "مجله ورزشهای رزمی" کاری از گروه مسابقات ورزشی، با کارشناسی فرید خطیری روزهای سه شنبه از ساعت 9:05 تا10:00، به مدت 55 دقیقه تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(ورزش های رزمی)