ورزش ایران ورزش های رزمی سه شنبه ها از ساعت 09:00 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(ورزش هاي رزمي)

نتایج کاراته کاران در جاکارتا

برنامه "مجله ورزش های رزمی" سه شنبه 13 شهریور، با حضور باقری، نایب رئیس فدراسیون کاراته، به تحلیل و بررسی نتایج کسب شده در جاکارتا پرداخت.

1397/06/13
14:04

به گزارش رادیو ورزش؛ در بازیهای آسیایی جاکارتا 8 کاراته کا در بخش کومیته انفرادی اعزام شدند که این ورزشکاران 8 مدال رنگارنگ برای کشورمان به ارمغان آوردند. سجاد گنج زاده و بهمن عسگری به مدال طلا؛ طراوت خاکسار، رزیتا علیپور و امیر مهدی زاده به مدال نقره و پگاه زنگنه، حمیده عباسعلی و ذبیح اله پورشیب به مدال برنز دست پیدا کردند.
باقری، نایب رئیس فدراسیون کاراته، در خصوص سطح مسابقات بازیهای آسیایی جاکارتا گفت: این دوره هجدهمین دوره بازیهای آسیایی بود و تفاوتش با دوره های قبل در این بود که کاراته المپیکی شده بود، به همین جهت سطح مسابقات بسیار بالا بود و هر مسابقه فینال محسوب می شد. کشورهای دیگر خیلی خوب کار کرده بودند و نفر اول رنکینگ جهان در بخش بانوان با ورزشکار ما مسابقه داد.
شرایطی که برای اردوهای بازیکنان فراهم شده بود، به گونه ای بود که بهترین استفاده را از زمان بندی ها داشت و به لطف خدا کاراته کارانمان به موفقیت دست پیدا کردند.
وی، در پاسخ به این سوال که چه شد حمیده عباسعلی مدال برنز کسب کرد، اظهار داشت: حمیده بازی اول را با ازبکستان داشت که امتیاز 7 را کسب کرد و بازی دوم را با نماینده ژاپن انجام داد که رنکنیگ یک جهانی را دارد و حریف صاحب نامی است. تا آن زمان 5 مرتبه این حریف حمیده را برده بود و 5 مرتبه حمیده وی را شکست داده بود. به هر حال زمان بندی ها در مسابقات بسیار مهم است و یک خطای کوچک باعث می شود رنگ مدال تغییر کند. در این مسابقه هم یک غفلت کوچک باعث شد که حمیده به برنز برسد.
باقری، نیز در پاسخ به این پرسش که چه شد مربی تیم را تغییر دادید، بیان کرد: این طبیعی است که نزدیک مسابقات عوض کردن مربی نمی تواند کار حرفه ای باشد؛ اما یک زمانی نیاز است این کار انجام شود و ما برای انسجام تیم این نیاز را در تیم دیدیم. از موسوی خواهش کردیم که هدایت تیم را برعهده بگیرد.
برنامه "مجله ورزشهای رزمی" کاری از گروه مسابقات ورزشی، با کارشناسی فرید خطیری روزهای سه شنبه از ساعت 9:05 تا10:00، به مدت 55 دقیقه تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(ورزش های رزمی)