ورزش ایران ورزش های رزمی سه شنبه ها از ساعت 09:00 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(ورزش هاي رزمي)

نتایج تکواندوکاران اعزامی به بازیهای آسیایی جاکارتا

برنامه "مجله ورزش های رزمی" سه شنبه 6 شهریور، ضمن مرور نتایج تکواندوکاران اعزامی به بازیهای آسیایی جاکارتا، با حسین افراسیابی، رئیس سبک کیوکوشین یونیون کاراته، درباره این سبک و ویژگی های آن به گفتگو پرداخت.

1397/06/06
12:06

به گزارش رادیو ورزش؛ از روز 28 مرداد رقابتهای رشته های مختلف رزمی آغاز شد. تیم ملی تکواندوی ایران هم در گروه مردان و هم بانوان اولین گروهی بودند که مسابقات خود را به صورت رسمی از 28 مرداد آغاز کردند. در این رقابتها متأسفانه بختی در پومسه تیمی نداشتیم و در هر دو بخش مردان و زنان تیم های پومسه ما حذف شدند؛ اما در پومسه انفرادی توانستیم 2 مدال با ارزش نقره را توسط کوروش بختیاری و مرجان سلحشور بدست بیاوریم.
در رقابتهای کیوروگی، هرچند که ورزشکارانمان در اردوهای طولانی مدت و رقابتهای بین المللی شرکت کردند؛ اما نتایج مطابق انتظار پیش نرفت.
غیرمنتظره ترین اتفاقی که در آستانه اعزام تیم بانوان در مسابقات رخ داد، حادثه ای بود که برای کیمیا علیزاده اتفاق افتاد و باعث شد لیگامنت های پای چپ وی دچار آسیب شود؛ به همین جهت کادر فنی تصمیم گرفتند ملیکا حسینی که در رقابتهای بین المللی کره مدال طلا را کسب کرده بود، جایگزین کیمیا علیزاده شود؛ اما متأسفانه آن انتظاری که می رفت به وقوع نپیوست. این تکواندوکار در دور اول مقابل اردن با نتیجه سنگین 21-5 بازی را واگذار کرد و از رقابتها حذف شد.
میرهاشم حسینی و سعید رجبی 2 مدال طلا کسب کردند؛ میرمحمد بخشی به مدال نقره دست پیدا کرد و فرزان عاشورزاده با توجه به انتظاراتی که از وی می رفت به مدال برنز دست یافت؛ ناهید کیانی هم تنها تک مدال برنز کاروان بانوان را در تکواندو بدست آورد.
حسین افراسیابی، رئیس سبک کیوکوشین یونیون کاراته، درباره این سبک گفت: بعد از فوت اویاما انشعاباتی در ژاپن پیش آمد، یک سری از اساتید به خاطر اختلاف نظرها و مسائل داخلی ژاپن بعضی از سبک ها را جدا کردند و با سازمان های مختلف شروع به فعالیت کردند. یکی از این سبک ها کیوکوشین یونیون بود که سال 2001 با حضور 81 کیوکوشین کار رسمی ژاپن که مدارک خود را از اویاما اخذ کرده بودند، پایه گذاری شد و اتحادیه کیوکوشین یونیون نامگذاری شد. هدف این اتحادیه گرد هم آمدن تمام افراد کیوکوشین در سراسر جهان به صورت واحد است.
وی، در پاسخ به این سوال که سازمان سبک کیوکوشین یونیون کاراته چه تفاوتی با سایر سبک های مشابه دارد، بیان کرد: ساختار کیوکوشین را هیچ سازمانی را نمی تواند تغییر دهد، زیرا اگر تغییری ایجاد شود دیگر کیوکوشین نیست؛ بر همین اساس تمام سبک های کیوکوشین به صورت واحد کار می کنند. البته یک سری تغییر جزئی در بعضی از کاتاها رخ داده است و روش مدیریتی، سازماندهی، نحوه برگزاری مسابقات و رؤسای آنها تفاوت دارد؛ اما ساختار اصلی همان کیوکوشین است.
افراسیابی، نیز در پاسخ به این پرسش که این سبک در چه سالی وارد ایران شد، اظهار داشت: سبک کیوکوشین سال 2005 میلادی یا 1384 شمسی توسط بنده وارد ایران شد و پس از طی پروسه ای که همه سبک ها باید آن را بگذرانند، از وزارت ورزش و جوانان اخذ مجوز شد.
رئیس سبک کیوکوشین یونیون، تصریح کرد: مرکزیت این سبک در تهران است. تا به امروز حدود 24 استان تحت پوشش این سبک قرار دارند. بیش از 8 هزار نیرو در این استان ها فعالیت می کنند و بیش از 500 مربی و 350 داور در این تشکیلات تربیت شده اند.
برنامه "مجله ورزشهای رزمی" کاری از گروه مسابقات ورزشی، با کارشناسی فرید خطیری روزهای سه شنبه از ساعت 9:05 تا10:00، به مدت 55 دقیقه تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(ورزش های رزمی)