جهان ورزش (ورزش های رزمی) سه شنبه ها از ساعت 09:00 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(ورزش هاي رزمي)

ركوردشكنی تكواندوكاران ایرانی در مسابقات "هان مادانگ" كره جنوبی

برنامه "مجله ورزش های رزمی" سه شنبه 23 مرداد، با بهنام منتظری، قهرمان و مربی رشته هان مادانگ، درباره این رشته ورزشی و بیست و ششمین دوره مسابقات جهانی آن گفتگو كرد.

1397/05/23
13:14


به گزارش رادیو ورزش؛ بهنام منتظری، قهرمان و مربی رشته هان مادانگ، درباره این رشته ورزشی اظهار داشت: هان مادانگ در اصطلاح كره ای به معنی گردهمایی است. خانواده بزرگ تكواندو دستاوردها و نوآوری های خود را در معرض دید دیگران می گذارند. در این گردهمایی به رقابتهایی می پردازند كه شامل تكنیك های پایه، پومسه ها، شكستن اجسام سخت و دفاع شخصی است. مركز جهانی تكواندو به عنوان متولی اصلی برگزاری مسابقات جهانی هان مادانگ انتخاب شده است.
وی، درباره رقابتهای امسال گفت: بیست و ششمین دوره مسابقات در مهد تكواندو، كره جنوبی صورت گرفت و تیم ملی كشورمان هفته گذشته از این رقابتها بازگشت. ما حریفان بسیار قدری در مسابقات هان مادانگ داریم. امسال با 35 ورزشكار (24 ورزشكار آقا و 11 ورزشكار خانم) در مسابقات هان مادانگ كره جنوبی شركت كردیم. خداروشكر 33 مدال كسب كردیم. بعضی از اساتید و قهرمانان كشورمان در بخش قدرتی موفق شدند ركوردهای جهانی ثبت كنند. ركوردهای ورزشكارانمان آنقدر بالاست كه كره ای ها و دیگر كشورها به این زودیها از ما پیشی نخواهند گرفت.
منتظری تصریح كرد: بخش كیوروگی كشورمان در المپیك حرفهای بسیار زیادی برای گفتن دارد. در بخش پومسه نیز جزء بازیهای آسیایی قرار گرفتیم و آنجا هم اتفاق بسیار خوبی هم برای ورزش كشور و هم تكواندو رخ داد. خداروشكر اكنون نگاه ها به سمت هان مادانگ می رود؛ البته این رشته ورزشی هنوز جایگاه اصلی خود را در كشورمان پیدا نكرده است؛ اما مطمئناً در آینده ای نزدیك از هان مادانگ خیلی خواهید شنید.
قهرمان هان مادانگ، افزود: متأسفانه ما در بخشهای تیم نمایش ضعیف هستیم و می طلبد كه برنامه ریزی دقیقی روی این بخش ها داشته باشیم.
وی، در پاسخ به این سوال كه برای اینكه كمبودهایمان را در بخش های مختلف هان مادانگ جبران كنیم، آیا نیاز است كه مربی خارجی بیاوریم، عنوان كرد: خداروشكر ما در داخل كشورمان از نظر مربیان متخصص هیچ كمبودی نداریم؛ اما از نظر امكانات و نگاه ویژه ای كه باید روی بخش های ورزش های همگانی صورت بگیرد، همچنان ضعیف است.
برنامه "مجله ورزشهای رزمی" كاری از گروه مسابقات ورزشی، با كارشناسی فرید خطیری روزهای سه شنبه از ساعت 9:05 تا10:00، به مدت 55 دقیقه تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(ورزش های رزمی)