جهان ورزش (ورزش های رزمی) سه شنبه ها از ساعت 09:00 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(ورزش هاي رزمي)

عملكرد قوی ووشوكاران جوانان و نوجوانان در مسابقات جهانی

برنامه "مجله ورزش های رزمی" سه شنبه 2 مرداد، با حضور امیر اوجاقی، مربی تیم های ملی رده سنی پایه ووشو، به بررسی سطح كمی و كیفی مسابقات جهانی برزیل اختصاص داشت.

1397/05/02
12:15

به گزارش رادیو ورزش؛ مسابقات جوانان و نوجوانان جهانی ووشو از روز 20 تیر ماه در پایتخت برزیل آغاز شد و 25 تیر این رقابتها به پایان رسید. در این مسابقات برای اولین بار موفق شدیم با كسب 11 مدال طلا، 8 نقره، 7 برنز و در مجموع 26 مدال رنگارنگ قهرمان این رقابتها در تالو و ساندا شویم.
امیر اوجاقی، مربی تیم های ملی سنین پایه ووشو، در خصوص سطح مسابقات جهانی برزیل اظهار كرد: با توجه به اینكه 45 كشور مطرح جهان در این دوره از مسابقات شركت داشتند و بیش از 400 ورزشكار در بخش تالو و ساندو به رقابت پرداختند، سطح مسابقات بسیار بالا بود. خداروشكر تیم ایران باز هم پرقدرت ظاهر شد و توانست قهرمان رقابتها در هر دو بخش تالو و ساندا شود.
اوجاقی، تصریح كرد: در بخش ساندای جوانان 8 وزن داریم؛ اما همه كشورها می توانند فقط در 5 وزن البته به دلخواه در مسابقات شركت كنند. این دوره، اولین دوره ای بود كه مسابقات جهانی در رده نوجوانان برگزار می شد. در رده نوجوانان 5 وزن وجود دارد كه از این اوزان هر كشور مجاز بود در 3 وزن به دلخواه در مسابقات حضور پیدا كند.
وی، در پاسخ به این سوال كه در رقابتهای نوجوانان جهان قوانین داوری چطور اعمال شد، گفت: قوانین این رقابتها نیز مانند قوانین مسابقات جوانان بود؛ اما قوانین رده جوانان و بزرگسالان تفاوت هایی دارد؛ به طور مثال در رده بزرگسالان ضربه پا در سر مجاز است؛ در صورتیكه در رده جوانان این حركت مجاز نیست. در رده بزرگسالان ضربات پی در پی مشت مجاز است؛ ولی در رده جوانان و نوجوانان اینطور نیست و بین هر دو ضربه مشت حتماً باید یك ضربه پا و فنون درگیری رد و بدل شود؛ علتش هم این است كه ورزشكاران در این رده های سنی نباید خیلی ضربات مشت دریافت كنند.
اوجاقی، نیز در پاسخ به این پرسش كه چه كشورهایی به غیر از ایران روی این رده های سنی سرمایه گذاری كرده بودند، تشریح كرد: در بخش نوجوانان به دلیل اینكه تیم ها برای اولین بار شركت می كردند، ما نسبت به هیچ یك شناختی نداشتیم. تصور ما این بود كه كشور ما از نظر شرایط می تواند خیلی متمایزتر باشد؛ زیرا با توجه به هدف گذاریهایی كه رئیس فدراسیون و مدیر فنی تیم های ملی انجام داده بودند، در قسمت نوجوانان مسابقاتی را در داخل كشور برگزار می كردیم و توجهی به این رده انجام می شد. 2 مدال طلا و یك برنز در بخش نوجوانان نشان می داد كه ما برتر هستیم؛ اما واقعیت این است كه كشورهای دیگر مخصوصاً كشورهای آسیایی هم خیلی خوب كار كرده بودند و در سطح خوبی قرار داشتند.
برنامه "مجله ورزشهای رزمی" كاری از گروه مسابقات ورزشی، با كارشناسی فرید خطیری روزهای سه شنبه از ساعت 9:05 تا10:00، به مدت 55 دقیقه تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(ورزش های رزمی)