مجله ورزش های رزمی سه شنبه ها از ساعت 09:00 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

مجله ورزش هاي رزمي

کیفی سازی مربیان الویت نخست فدراسیون تکواندو

برنامه "مجله ورزش های رزمی" سه شنبه 19 تیر با حضور حسینعلی نظری، رئیس کمیته مربیان فدراسیون تکواندو به موضوع اقدامات و برنامه های این کمیته اختصاص داشت.

1397/04/20
|
08:44

به گزارش رادیو ورزش؛ حسینعلی نظری، رئیس کمیته مربیان با تاکید بر اینکه کیفی سازی مربیان در الویت نخست فدراسیون تکواندو قرار دارد، در این رابطه اظهار کرد: جایگاه مربیان در همه فدراسیونها خصوصا فدراسیون تکواندو از اهمیت بالایی برخوردار است. اولین گام برای بهتر دیده شدن مربیان توانمند این است که با انجام نیازسنجی مبتنی بر آمار و اطلاعات، دوره های آموزشی مختلفی برگزار گردد.
وی ادامه داد: ما بطور ویژه دوره های مربیگری پودمانی را در دستور کار قرار داده ایم که این ظرفیت در تهران، البرز، اصفهان، فارس، گیلان، مازندران و خراسان رضوی وجود دارد و به ارتقای دانش مربیان ما کمک خواهد کرد. از این به بعد دوره های پودمانی ما در دانشگاه ها برگزار می شود تا مربیان هم به سلاح علم و هم عمل مجهز گردند. تکواندو امروز بسیار علمی شده است و هر فدراسیونی بتواند از ظرفیتهای علمی بروز بخصوص در بخش آموزش استفاده کند؛ قطعا اثرگذار بیشتری نیز خواهد داشت.
نظری تصریح کرد: شناسایی و رتبه بندی مربیان را در دستور کار قرار داده ایم. خصوصا مربیانی که قهرمان ساز هستند را به جامعه تکواندو و به سازمانهای تیم ملی معرفی می کنیم. همچنین برای رفع اشکالات در نظارت و ارزیابی باشگاه ها کارهای خوبی شروع شده و اجرای دقیقی در دستور کار است تا باشگاه ها و مربیان نظارت و ارزیابی شوند.
رئیس کمیته مربیان فدراسیون تکواندو در رابطه با یکسان سازی سطح دانش فنی مربیان بیان کرد: در این زمینه حدود 70 درصد موفق بوده ایم ولی با شاخصه های جهانی فاصله زیادی داریم و باید فاصله را کمتر کنیم. مخصوصا در بخش یکسان سازی کیفی آموزش هر چه روی این کیفیت بیشتر کار کنیم، ضریب موفقیت تیم ملی بیشتر خواهد شد.
برنامه مجله ورزش های رزمی سه شنبه 19 تیر کاری از گروه مسابقات ورزشی با اجرای فرید خطیری بود. این برنامه روزهای سه شنبه از ساعت 9:05 تا10:00، به مدت 55 دقیقه از رادیو ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
مجله ورزش های رزمی