صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

سه شنبه ها از ساعت 09:00 به مدت 55دقیقه


برنامه "مجله ورزش های رزمی" سه شنبه 12 تیر، مهران بهنام فر، مربی و عضو اسبق تیم ملی کاراته، درباره سهمیه های کسب شده برای المپیک توکیو گفتگو کرد.


به گزارش رادیو ورزش؛ مهران بهنام فر، مربی و عضو اسبق تیم ملی کاراته، در ارتباط با 4 سهمیه کسب شده برای رقابتهای المپیک و مسیر طی شده برای دستیابی به این موفقیت گفت: استارت کار برای مسابقات آسیایی ژاپن زده شد. قهرمانان قاره وقتی موفق به کسب سهمیه نمی شدند، در نهایت می توانستند از وایلد کارت استفاده کنند و از طریق WKF به آنها امتیازی داده می شد که به عنوان قهرمان قاره حضور پیدا کنند.
وی، تصریح کرد: ما در مسابقات آسیایی ژاپن در رده نوجوانان و جوانان در 10 وزن شرکت کننده داشتیم و نتایج خوبی بدست آوردیم. در 9 وزن مدال کسب کردیم و 6 فینالیست داشتیم. در رده نوجوانان قهرمان شدیم و در رده جوانان هم با یک اشتباه قهرمانی را از دست دادیم. از مجموع این 10 نفر، 5 نفر نخستین بار بود که از ایران خارج می شدند و مسابقات بین المللی را تجربه می کردند.
بهنام فر، در ادامه گفت: در آن برهه ما یک کمپ قزاقستان را داشتیم که تمام کشورها در آن حضور پیدا کردند. اگر چناچه تیم ایران در این اردوی تدارکاتی شرکت می کرد، مسلماً در رقابتهای آسیایی عملکرد بهتری از خود نشان می دهد. ما با از دست دادن کمپ تمرینی قزاقستان و مسابقات تدارکاتی دیگر یک مقدار ضعف داشتیم.
وی، در خصوص مسابقات بلغارستان عنوان کرد: بعد از اتمام مسابقات آسیایی ژاپن یک هفته بعد در مسابقات بلغارستان شرکت کردیم. فاصله و ریکاوری ما خیلی کم بود. در این مسابقات فقط کشور ژاپن توانست خوب عمل کند؛ آن هم به این خاطر بود که میزبانی رقابتها را برعهده داشت و مسافت طولانی را طی نکرده بود. ما 24 ساعت در رفت و 24 ساعت در بازگشت در مسیر بودیم.
مربی تیم ملی کاراته، افزود: ما نمایش خوبی هم در بلغارستان داشتیم. 3 بازیکنمان در دور چهارم و پنجم حذف شدند و تنها یکی از آنها در دور اول حذف شد. متأسفانه در بلغارستان فرصت از دست رفت؛ اما مطمئن بودم که در کرواسی لطف خدا شامل حالم می شود. من به این وعده خدا امیدوار بودم که مزد تلاش را خواهد داد و ما بی وقفه تلاش کرده بودیم. در نهایت موفق شدیم 4 سهمیه المپیک را کسب کنیم که 2 سهمیه در بخش دختران و 2 سهمیه در بخش پسران است.
برنامه "مجله ورزهای رزمی" کاری از گروه مسابقات ورزشی، با کارشناسی فرید خطیری روزهای سه شنبه از ساعت 9:05 تا10:00، به مدت 55 دقیقه تقدیم شنوندگان می شود.

مرتبط با این خبر

  • فرجی مشاور امور پارلمانی کمیته ملی المپیک شد

  • سرمربی تیم ملی پومسه میهمان ویژه رادیو ورزش

  • مسیر موفقیت کاراته کشور و کسب نخستین نایب قهرمانی جهان

  • طرحی جدید در فدراسیون جهانی کاراته

  • مدیریت قوی ووشوی کشور و 10 سال ماندن در اوج

  • بیست و چهارمین دوره رقابتهای کاراته قهرمانی جهان آغاز شد

  • پروسه قانونی اعتراض به قضاوت داور در تکواندو

  • گپ و گفتی با حاج یوسف زاده، سرمربی تیم جودوی نابینایان و کم بینایان

  • نتایج درخشان تیم جودوی نابینایان و کم بینایان در بازیهای پاراآسیایی

  • فرزان عاشورزاده، سونامی تکواندوی جهان