صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

سه شنبه ها از ساعت 09:00 به مدت 55دقیقه


برنامه "مجله ورزش های رزمی" سه شنبه 29 خرداد، با محمود رشیدی، رئیس فدراسیون ورزش های رزمی، درباره شرایط تیم های اعزامی از این فدراسیون به بازیهای آسیایی جاکارتا به گفتگو پرداخت.


به گزارش رادیو ورزش؛ محمود رشیدی، رئیس فدراسیون ورزش های رزمی، در ارتباط با تیم های اعزامی به رقابتهای آسیایی جاکارتا گفت: ما در 2 رشته پنچاک سیلات و سامبو در بازیهای آسیایی شرکت می کنیم. در رشته پنچاک سیلات در بخش مردان در 6 وزن و در بخش بانوان در 3 وزن حضور داریم. در حال حاضر در حال سپری کردن آخرین مراحل اردو در قزوین هستیم. ما 8 مرحله اردو در مجموعه تهران داشتیم و از 14 تا 24 مرداد برای حضور در بازیهای آسیایی جاکارتا عازم اندونزی خواهیم بود.
وی، تصریح کرد: در رشته سامبو در هر دو بخش آقایان و بانوان اعزام خواهیم شد. این دوره نخستین بار است که در بخش بانوان در سامبو حضور پیدا می کنیم. در بخش آقایان 4 نفر و در بخش بانوان 2 نفر اعزام خواهند شد. در بخش بانوان 2 نفر دیگر کاندید داریم که اگر موفق شوند از تست های سازمان تیم های ملی عبور کنند، به جمع سامبوکاران اضافه خواهند شد.
وی، در پاسخ به این سوال که با توجه به اینکه سامبو ورزش ابداعی روس هاست، شنیده شده مسئولین برگزاری بازیهای آسیایی توافقاتی را با پوتین، رئیس جمهور روسیه انجام داده اند که این رشته هم در رقابتها شرکت کند، آیا این مطلب صحت دارد، بیان کرد: پوتین عضو هیأت رئیسه فدراسیون جهانی سامبو است. وی هم جودوکار و هم سامبوکار است. من هم این موضوع را شینده ام؛ اما غیر از این رشته، رشته های دیگری هم مثل جوجیتسو و کوراش در بازیهای آسیایی داریم که شاید ارتباطی به آسیا نداشته باشد.
رئیس فدراسیون ورزش های رزمی، نیز در پاسخ به این پرسش که با عنایت به اینکه پنچاک سیلات و سامبو اولین بار است که به طور رسمی در بازیهای آسیایی شرکت می کنند، چند درصد شانس موفقیت در این دو رشته را داریم، تشریح کرد: من در رشته پنچاک سیلات یک مقدار امیدوارتر هستم؛ البته نه اینکه در سامبو اصلاً شانسی نداشته باشیم. ما 2 مربی خوب اندونزی در رشته پنچاک سیلات را وارد کشور کرده ایم که تا پایان مسابقات در کنار تیم ملی خواهند بود. در این رشته امیدمان بر این است که 2 مدال خوشرنگ را کسب کنیم. در رشته سامبو هم شرایط بدی نداریم و می توان گفت که در بخش بانوان شاید وضعیت به مراتب بهتر از آقایان است.
برنامه "مجله ورزهای رزمی" کاری از گروه مسابقات ورزشی، با کارشناسی فرید خطیری روزهای سه شنبه از ساعت 9:05 تا10:00، به مدت 55 دقیقه تقدیم شنوندگان می شود.

مرتبط با این خبر

  • برپایی نخستین دوره لیگ امید جودو (امید تا المپیک)

  • کیفی سازی مربیان الویت نخست فدراسیون تکواندو

  • کسب 4 سهمیه المپیک توسط کاراته کاهای جوان ایران

  • سرمربی تیم ملی کاراته: با تیمی جوان راهی مسابقات آسیایی می شویم

  • تاریخچه و ویژگی های سبک شین کیوکوشین

  • با سبک شیتوریو کن شی کان آشنا شویم

  • تکواندوکاران و چالشهای پیش رو در رقابتهای قهرمانی آسیا

  • امپراطور کاراته آسیا؛ لقب زیبنده برای کاراته کاهای ایرانی

  • دلایل حذف زودهنگام جودوکاران ایران در کاپ آزاد روسیه

  • "جوجیتسو"ی کشور چشم انتظار حمایت مسئولین