جهان ورزش (ورزش های رزمی) سه شنبه ها از ساعت 09:00 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(ورزش هاي رزمي)

امپراطور كاراته آسیا؛ لقب زیبنده برای كاراته كاهای ایرانی

برنامه "مجله ورزش های رزمی" سه شنبه 1 خرداد، با حضور محمد صادق فرجی، ریاست فدراسیون كاراته، به مرور فعالیت ها و موفقیت های این فدراسیون در سال 96 اختصاص داشت.

1397/03/01
13:16

به گزارش رادیو ورزش؛ محمد صادق فرجی، رییس فدراسیون كاراته در پاسخ به میزان رضایتمندی از نتایج و فعالیت های كاراته در یك سال اخیر عنوان كرد: بعد از اینكه كاراته المپیكی شد، جایگاه خود را در بین رشته ها پیدا كرد. خداروشكر با حمایتهای همه جانبه جامعه بزرگ كاراته و همدلی و تعاملی كه در این رشته؛ مخصوصاً در قسمت پیشكسوتان و صاحب نظران به وجود آمده، و نیز حمایت همه جانبه وزارت ورزش و كمیته ملی المپیك در یك سال گذشته، موفقیت های زیادی را در بخشهای مختلف كسب كردیم.
وی ادامه داد: سال گذشته به خاطر اجرای برنامه های منظم و دقیق، برنامه 20 ساله ای را برای فدراسیون تدوین كردیم كه در این برنامه مأموریت و چشم انداز این رشته برای فدراسیون تبیین شد. ما همچنین یك برنامه 5 ساله و یك برنامه 1 ساله اجرایی را تدوین كرده ایم. خوشبختانه در سال گذشته در همه حوزه ها 30 درصد جلوتر بودیم.
فرجی یادآور شد: آموزش یك امر حیاتی برای هر تشكیلاتی است. در همین راستا، با رویكرد دانش افزایی، طی برگزاری كارگاه های آموزشی، رویه یكسان سازی در آموزش را استارت زدیم. اینها مواردی هستند كه برای كاراته مورد نیاز بودند. زیرا برنامه های تمرینی كه در باشگاه ها صورت می گیرد، با تمرینات تیم های ملی متفاوت بود و نیاز به یكسان سازی مشاهده می شد.
فرجی، ابزار مورد نیاز اطلاعات و داده ها در هر تشكیلاتی را لازمه برنامه ریزی دانست و افزود: ما سیستم بانك جامع اطلاعات و سامانه الكترونیك فدراسیون را راه اندازی كردیم كه براساس آن تمامی اطلاعات حوزه كاراته در این بانك موجود است و در آینده می تواند راه گشای بسیاری از مشكلات این رشته باشد.
وی در پاسخ به این سوال كه سیستم بانك اطلاعاتی فدراسیون چند درصد جامعه كاراته را در خود جای داده است تشریح كرد: با سرانه ی جمعیتی 300 هزار نفری كه ما در كشور داریم، تا كنون 35 هزار نفر وارد این سامانه شده اند. در حالیكه پیش بینی ما حدود 20 هزار نفر برای ورود به این سامانه بود. همه این افراد كد رهگیری دریافت كرده اند و همه بخشهای مورد نظر در سامانه را پر كرده اند. این پتانسیل، نوید آینده خوب رشته كاراته را می دهد.
رئیس فدراسیون كاراته، به دیگر اقدامات انجام شده در سال 96 اشاره كرد و گفت: در قسمت اداری یكی از موضوعاتی كه نیاز بود بررسی شود، بحث تدوین و بازنگری آیین نامه ها و اساسنامه فدراسیون بود. موجودیت و پویایی هر تشكیلاتی، به مجموعه قوانینی كه بر آن حاكم است باز می گردد. تغییرات حاصل شده، انشالله بعد از تصویب وزارت ورزش در مجمع عمومی طرح خواهد شد. ما برای مجمع امسال موضوعات مختلفی را پیش بینی كرده ایم كه شامل اساسنامه، آیین نامه ها و نیز تصویب ترازنامه های مالی فدراسیون می شود.
فرجی در تشریح موفقیت های این فدراسیون در بحث قهرمانی نیز اظهار كرد: بحث قهرمانی به دلیل اینكه ویترین كار است، بسیار راحت قابل ارزیابی است. ما سال 96 موفقیت های بسیار خوبی در حوزه قهرمانی داشتیم. سال گذشته برای نخستین بار در مسابقات قهرمانی آسیا در هر 4 مقطع سنی یعنی نوجوانان، جوانان، امید و بزرگسالان قهرمان آسیا شدیم و از طرف فدراسیون جهانی كاراته ایران امپراطور كاراته آسیا لقب گرفت. در طول تاریخ ورزش كشور همچین اتفاقی نیافتاده بود كه در 4 مقطع، قهرمان آسیا شویم. بعد از مسابقات قهرمانی آسیا، بازیهای جهانی را پیش رو داشتیم كه حاصل آن كسب یك مدال برنز بعد از 37 سال بود. در این رقابتها نیز توانستیم 5 فینالیست داشته باشیم.
برنامه "مجله ورزهای رزمی" كاری از گروه مسابقات ورزشی، با كارشناسی فرید خطیری روزهای سه شنبه از ساعت 9:05 تا10:00، به مدت 55 دقیقه تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(ورزش های رزمی)