صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

سه شنبه ها از ساعت 09:00 به مدت 55دقیقه

برنامه "مجله ورزش های رزمی" سه شنبه 1 خرداد، با حضور محمد صادق فرجی، ریاست فدراسیون کاراته، به مرور فعالیت ها و موفقیت های این فدراسیون در سال 96 اختصاص داشت.

به گزارش رادیو ورزش؛ محمد صادق فرجی، رییس فدراسیون کاراته در پاسخ به میزان رضایتمندی از نتایج و فعالیت های کاراته در یک سال اخیر عنوان کرد: بعد از اینکه کاراته المپیکی شد، جایگاه خود را در بین رشته ها پیدا کرد. خداروشکر با حمایتهای همه جانبه جامعه بزرگ کاراته و همدلی و تعاملی که در این رشته؛ مخصوصاً در قسمت پیشکسوتان و صاحب نظران به وجود آمده، و نیز حمایت همه جانبه وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک در یک سال گذشته، موفقیت های زیادی را در بخشهای مختلف کسب کردیم.
وی ادامه داد: سال گذشته به خاطر اجرای برنامه های منظم و دقیق، برنامه 20 ساله ای را برای فدراسیون تدوین کردیم که در این برنامه مأموریت و چشم انداز این رشته برای فدراسیون تبیین شد. ما همچنین یک برنامه 5 ساله و یک برنامه 1 ساله اجرایی را تدوین کرده ایم. خوشبختانه در سال گذشته در همه حوزه ها 30 درصد جلوتر بودیم.
فرجی یادآور شد: آموزش یک امر حیاتی برای هر تشکیلاتی است. در همین راستا، با رویکرد دانش افزایی، طی برگزاری کارگاه های آموزشی، رویه یکسان سازی در آموزش را استارت زدیم. اینها مواردی هستند که برای کاراته مورد نیاز بودند. زیرا برنامه های تمرینی که در باشگاه ها صورت می گیرد، با تمرینات تیم های ملی متفاوت بود و نیاز به یکسان سازی مشاهده می شد.
فرجی، ابزار مورد نیاز اطلاعات و داده ها در هر تشکیلاتی را لازمه برنامه ریزی دانست و افزود: ما سیستم بانک جامع اطلاعات و سامانه الکترونیک فدراسیون را راه اندازی کردیم که براساس آن تمامی اطلاعات حوزه کاراته در این بانک موجود است و در آینده می تواند راه گشای بسیاری از مشکلات این رشته باشد.
وی در پاسخ به این سوال که سیستم بانک اطلاعاتی فدراسیون چند درصد جامعه کاراته را در خود جای داده است تشریح کرد: با سرانه ی جمعیتی 300 هزار نفری که ما در کشور داریم، تا کنون 35 هزار نفر وارد این سامانه شده اند. در حالیکه پیش بینی ما حدود 20 هزار نفر برای ورود به این سامانه بود. همه این افراد کد رهگیری دریافت کرده اند و همه بخشهای مورد نظر در سامانه را پر کرده اند. این پتانسیل، نوید آینده خوب رشته کاراته را می دهد.
رئیس فدراسیون کاراته، به دیگر اقدامات انجام شده در سال 96 اشاره کرد و گفت: در قسمت اداری یکی از موضوعاتی که نیاز بود بررسی شود، بحث تدوین و بازنگری آیین نامه ها و اساسنامه فدراسیون بود. موجودیت و پویایی هر تشکیلاتی، به مجموعه قوانینی که بر آن حاکم است باز می گردد. تغییرات حاصل شده، انشالله بعد از تصویب وزارت ورزش در مجمع عمومی طرح خواهد شد. ما برای مجمع امسال موضوعات مختلفی را پیش بینی کرده ایم که شامل اساسنامه، آیین نامه ها و نیز تصویب ترازنامه های مالی فدراسیون می شود.
فرجی در تشریح موفقیت های این فدراسیون در بحث قهرمانی نیز اظهار کرد: بحث قهرمانی به دلیل اینکه ویترین کار است، بسیار راحت قابل ارزیابی است. ما سال 96 موفقیت های بسیار خوبی در حوزه قهرمانی داشتیم. سال گذشته برای نخستین بار در مسابقات قهرمانی آسیا در هر 4 مقطع سنی یعنی نوجوانان، جوانان، امید و بزرگسالان قهرمان آسیا شدیم و از طرف فدراسیون جهانی کاراته ایران امپراطور کاراته آسیا لقب گرفت. در طول تاریخ ورزش کشور همچین اتفاقی نیافتاده بود که در 4 مقطع، قهرمان آسیا شویم. بعد از مسابقات قهرمانی آسیا، بازیهای جهانی را پیش رو داشتیم که حاصل آن کسب یک مدال برنز بعد از 37 سال بود. در این رقابتها نیز توانستیم 5 فینالیست داشته باشیم.
برنامه "مجله ورزهای رزمی" کاری از گروه مسابقات ورزشی، با کارشناسی فرید خطیری روزهای سه شنبه از ساعت 9:05 تا10:00، به مدت 55 دقیقه تقدیم شنوندگان می شود.

مرتبط با این خبر

  • فرجی مشاور امور پارلمانی کمیته ملی المپیک شد

  • سرمربی تیم ملی پومسه میهمان ویژه رادیو ورزش

  • مسیر موفقیت کاراته کشور و کسب نخستین نایب قهرمانی جهان

  • طرحی جدید در فدراسیون جهانی کاراته

  • مدیریت قوی ووشوی کشور و 10 سال ماندن در اوج

  • بیست و چهارمین دوره رقابتهای کاراته قهرمانی جهان آغاز شد

  • پروسه قانونی اعتراض به قضاوت داور در تکواندو

  • گپ و گفتی با حاج یوسف زاده، سرمربی تیم جودوی نابینایان و کم بینایان

  • نتایج درخشان تیم جودوی نابینایان و کم بینایان در بازیهای پاراآسیایی

  • فرزان عاشورزاده، سونامی تکواندوی جهان