صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

سه شنبه ها از ساعت 09:00 به مدت 55دقیقه

برنامه "مجله ورزش های رزمی" سه شنبه 18 اردیبهشت، مروری بر اخبار ورزش های رزمی داشت و در ادامه با حسن رستمیان، رئیس انجمن جوجیستوی کشور درباره وضعیت ملی پوشان به گفتگو پرداخت.

به گزارش رادیو ورزش؛ کوروش خسرویار مدیر تیم های ملی و دبیر انجمن "کوراش" کشور در گفتگو با یکی از خبرگزاری ها اعلام کرده متاسفانه علی رغم گذشت پنج ماه از شروع اردوهای تیم ملی آقایان و بانوان و در حالی که کمتر از 3 ماه دیگر زنگ آغاز این بازیها به صدا در خواهد آمد، مشکلات مالی و تزریق نشدن منابع مالی، اردوهای تیم ملی را به حالت تعلیق در آورده است.
در حال حاضر مشکلاتی از این دست و عدم اسکان ملی پوشان در آکادمی ملی المپیک و به تبع آن تامین نشدن منابع مالی برای تداوم برنامه های آماده سازی، تمامی اردوهای تیم ملی را به تعطیلی کشانده است.
وی همچنین یادآور شد پیگیریهای انجام شده از سوی انجمن کوراش، رئیس فدراسیون و سرپرست کاروان اعزامی در راه تامین منابع مالی تا به این لحظه بی نتیجه مانده است.
حسن رستمیان، رئیس انجمن جوجیستوی کشور، درباره وضعیت ملی پوشان این رشته برای حضور در بازیهای آسیایی و تشکیل اردوها گفت: ما امسال با 8 ورزشکار در بازیهای آسیایی جاکارتا حضور داریم. جوجیتسو با توجه به حمایت هایی که از سوی سازمان های جهانی می شود، در المپیک 2024 هم حضور پیدا خواهد کرد و تمام مقدمات آن فراهم شده است.
رستمیان در ادامه شرایط حضور در رقابتها را بسیار سخت توصیف کرد و افزود: همه کشورهایی که قبلاً جایگاهی در این رشته نداشتند، اکنون به واسطه حضور در بازیهای آسیایی سرمایه گذاری خوبی کرده اند و تقریباً با تمام توان در مسابقات حاضر خواهند شد.
وی تصریح کرد: ما به جز 2 اردویی که سال گذشته داشتیم، متأسفانه دیگر نتوانسته ایم اردویی را تشکیل دهیم و نداشتن اردوهای مناسب از اساسی ترین مشکلات ماست. ما قطعاً باید در بازیهای آسیایی قزاقستان که یک ماه و نیم دیگر برگزار می شود، حضور پیدا کنیم تا هم محکی برای خودمان باشد و هم ارزیابی از تیم های حاضر در بازیهای آسیایی داشته باشیم.
رستمیان در پایان افزود: متأسفانه علی رغم اینکه ما در تمام مسابقات مهم حضور داریم و رشته مدال آوری هستیم، هیچ گونه حمایتی از ما نمی شود. امسال هنوز نتوانسته ایم اردویی از کمیته ملی المپیک بگیریم. از وزیر محترم نیز درخواست دارم که دستور پیگیری ومساعدت بدهند تا ما بتوانیم حداقل کسب مدال بازیهای آسیایی را داشته باشیم.
برنامه "مجله ورزشهای رزمی" کاری از گروه مسابقات ورزشی، با کارشناسی فرید خطیری روزهای سه شنبه از ساعت 9:05 تا10:00، به مدت 55 دقیقه تقدیم شنوندگان می شود.

مرتبط با این خبر

  • فرجی مشاور امور پارلمانی کمیته ملی المپیک شد

  • سرمربی تیم ملی پومسه میهمان ویژه رادیو ورزش

  • مسیر موفقیت کاراته کشور و کسب نخستین نایب قهرمانی جهان

  • طرحی جدید در فدراسیون جهانی کاراته

  • مدیریت قوی ووشوی کشور و 10 سال ماندن در اوج

  • بیست و چهارمین دوره رقابتهای کاراته قهرمانی جهان آغاز شد

  • پروسه قانونی اعتراض به قضاوت داور در تکواندو

  • گپ و گفتی با حاج یوسف زاده، سرمربی تیم جودوی نابینایان و کم بینایان

  • نتایج درخشان تیم جودوی نابینایان و کم بینایان در بازیهای پاراآسیایی

  • فرزان عاشورزاده، سونامی تکواندوی جهان