جهان ورزش (ورزش های رزمی) سه شنبه ها از ساعت 09:00 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(ورزش هاي رزمي)

درخشش تكواندو كاران نوجوان در مسابقات جهانی و نوید آینده ای روشن

برنامه "مجله ورزش های رزمی" سه شنبه 4 اردیبهشت، با وحید عبدالهی، سرمربی تیم ملی تكواندو نوجوانان به گفتگو پرداخت.

1397/02/04
13:07

به گزارش رادیو ورزش؛ وحید عبدالهی، سرمربی تیم ملی تكواندو نوجوانان در معرفی خود گفت: من متولد یكی از روستای كرج به نام "كندر" هستم. از سال 66 تكواندو را زیر نظر استاد نظم ده شروع كردم و از سال 73 وارد اردوهای تیم ملی شدم. اولین تیم ملی نوجوانان كه اعزام شد، بنده در آن عضویت داشتم و به تورنمنت بین المللی مالزی رفتیم. در این مسابقات بنده، بی باك و مجید كوچكی موفق به كسب طلا شدیم و تیم مان قهرمان شد.
سال 75 در اولین دوره مسابقات قهرمانی جهان عضو تیم ملی بودم كه در دور پنجم رقابت، لوپز آمریكایی را شكست دادم؛ اما بعد از یك ساعت، نتیجه بازی من را برگرداندند.
عبدالهی، در پاسخ به این سوال كه برای آمادگی تیم جهت شركت در رقابتهای كسب سهمیه المپیك و مسابقات جهانی چه مسیری را طی كردید اظهار داشت: هر ساله روال كار ما همین است كه برترین های لیگ نوجوانان، مسابقات قهرمانی كشور نوجوانان، برترین های لیگ نونهالان كه سنشان به مسابقات نوجوانان می خورد و مسابقات آزاد كشوری را در كنار هم جمع می كنیم. امسال تعداد برترین های كشور حدود 110 نفر شدند و با این نفرات در تاریخ 17 دی ماه در استان البرز مسابقات انتخابی را برگزار كردیم. از بین این ورزشكاران 30 نفر به اردوی تیم ملی دعوت شدند. نفرات فیكس تیم بعد از 4 مرحله انتخاب درون اردویی انتخاب شدند.
سرمربی تیم ملی تكواندو ادامه داد: از تاریخ 23 دی ماه اردوی تیم ملی شروع شد. مرحله اول اردو را در مجموعه انقلاب برگزار كردیم. بعد از یك هفته به خانه تكواندو آمدیم و خوشبختانه امكانات و فضای خوبی برای ما فراهم شد. درخواست دیدار تداركاتی داشتیم كه تورنمنت سطح بالایی برای ما درنظر گرفته شد و موفق به كسب 8 مدال طلا در این رقابتها شدیم. با تیم قزاقستان یك اردوی 10 روزه در ایران داشتیم.
وی عنوان كرد: به نظرم این اردوهای تداركاتی باعث شد بازیكنانمان به خودباوری لازم برسند و متوجه شوند كه از بازیكنان بزرگ دنیا هیچ چیز كم ندارند و حتی بالاتر از آنها هم هستند. همه این اتفاقات خوب باعث شد مسابقات جهانی را با نتیجه درخشان به پایان برسانیم.
برنامه "مجله ورزشهای رزمی" كاری از گروه مسابقات ورزشی، با كارشناسی فرید خطیری روزهای سه شنبه از ساعت 9:05 تا10:00، به مدت 55 دقیقه تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(ورزش های رزمی)