جهان ورزش (ورزش های رزمی) سه شنبه ها از ساعت 09:00 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(ورزش هاي رزمي)

شرایط كسب سهمیه كاراته كاها برای حضور در المپیك 2020

برنامه "مجله ورزش های رزمی" سه شنبه 28 فروردین، با محسن عاشوری، دبیر فدراسیون كاراته، درباره نحوه گزینش كاراته كاها برای شركت در بازیهای المپیك 2020 به گفتگو پرداخت.

1397/01/28
11:42

به گزارش رادیو ورزش؛ اخیراً فدراسیون جهانی كاراته نحوه گزینش كاراته كاها را برای حضور در بازیهای المپیك 2020 توكیو اعلام كرده است. فدراسیون جهانی كاراته اشاره كرده كه مرحله نخست راهیابی، 4 نفر از نفرات برتر رنكینگ جهانی هستند؛ مرحله دوم حضور در رقابتهای كسب سهمیه و مرحله سوم برترین های قاره ای هستند. همچنین از سوی كمیسیون برگزاری مسابقات از بین كاراته كاهای كشورهایی كه سهمیه نگرفته اند، یك سری از ورزشكاران با دریافت وایلد كارت راهی این مسابقات می شوند.
محسن عاشوری، دبیر فدراسیون كاراته، در پاسخ به این سوال كه آیا فدراسیون جهانی درباره مسیر گزینش كاراته كاها برای حضور در بازیهای المپیك توكیو با فدراسیون های ملی مشورتی داشته یا خیر، اظهار داشت: این رازنی ها خیلی كم بوده. فدراسیون جهانی بیشتر با كمیته ملی المپیك مشورت داشته و تا حدود زیادی آنها خط مشی را برای فدراسیون جهانی تبیین كرده اند. در كنگره ای كه برگزار شد، برخی از رؤسای فدراسیون ها پیشنهاداتی دادند؛ اما بازتابی از آن صحبت ها و تصمیماتی كه گرفته شد را نمی بینم.
عاشوری درباره چشم انداز این رشته برای ادامه مسیر پاسخ داد: در هر صورت راهیابی به المپیك كه رویداد بسیار بزرگی است، كار سختی است و ورزشكارانی كه به این رقابتها راه پیدا می كنند، از فیلترهای خیلی زیادی عبور می كنند. در كل مجموعه ای از نخبگان در این رویداد حضور خواهند داشت. قطعاً برای رسیدن به این جایگاه و قرار گرفتن در ردیف نخبگان باید راه سخت و دشواری پیموده شود.
وی افزود: 80 كاراته كا در 8 وزن در مسابقات شركت می كنند كه نهایتا تا تاریخ 22 فروردین 99 ، تعداد 4 نفر از برترین های این رشته براساس رنكینگ جهانی برای حضور در رقابتهای توكیو انتخاب خواهند شد. 3 نفر هم با احراز قهرمانی كه در مسابقات انتخابی كه در پاریس برگزار می شود راهی المپیك می شوند. یك نفر سهمیه میزبان یعنی ژاپن و یك نفرهم سهمیه قاره هاست. آخرین نفر هم توسط فدراسیون جهانی انتخاب می شود و به ورزشكار هر كشوری كه فدراسیون جهانی صلاح می داند، وایلدكارتی تعلق می گیرد.
برنامه "مجله ورزشهای رزمی" كاری از گروه مسابقات ورزشی، با كارشناسی فرید خطیری روزهای سه شنبه از ساعت 9:05 تا10:00، به مدت 55 دقیقه تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(ورزش های رزمی)