جهان ورزش (ورزش های رزمی) سه شنبه ها از ساعت 09:00 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(ورزش هاي رزمي)

برنامه های فریبرز عسگری برای تیم ملی تكواندوی مردان

برنامه "مجله ورزش های رزمی" سه شنبه 21 فروردین، با حضور فریبرز عسگری، سرمربی جدید تیم ملی تكواندو، به بررسی شرایط تیم ملی تكواندوی مردان و مسابقات پیش رو اختصاص داشت.

1397/01/21
15:53

به گزارش رادیو ورزش؛ فریبرز عسگری، سرمربی جدید تیم ملی تكواندو، در پاسخ به این سوال كه آیا كادر فنی شما كاملاً مشخص شده اند، عنوان كرد: امسال تكواندو سال پرترافیكی را پیش رو خواهد داشت. در سال جاری 5 دوره مسابقات گرندپری، رقابتهای قهرمانی آسیا و بازیهای آسیایی را خواهیم داشت كه در كنار این مسابقات رسمی تورنمنت هایی برگزار می شود. قطعاً بنده در ادامه مسیر احتیاج به كمك و همراهی دوستانم در بخش مربیان دارم؛ اما یكی از عللی كه باعث شده معرفی همكارانم به تعویق بیافتد، تعطیلات عیدی است كه پشت سر گذاشتیم و در این روزها عملاً كل سیستم فعالیتی تعطیل است.
عسگری، ادامه داد: ما اردویمان را در تعطیلات عید آغاز كردیم و بعد از تعطیلات، ریاست فدراسیون و مسئول سازمان تیم های ملی به همراه تیم های ملی نوجوانان به مسابقات جهانی رفته اند و منتظر هستیم كه بازگردند؛ زیرا مسیر، مسیر سختی است و احتیاج به یك جلسه مفصل داریم. باید كاملاً مشخص شود كه اگر قرار است كسی اضافه شود، به چه منظوری و برای چه مدتی است.
وی، نیز در پاسخ به این پرسش كه نزدیك ترین رویدادی كه خود را برای آن آماده می كنید، چه رویدادی است، بیان كرد: ما چهارم، پنجم و ششم خرداد ماه انشالله مسابقات قهرمانی آسیایی ویتنام را داریم كه در حال حاضر بازیكنان برای این رقابتها در اردو هستند.
مسیری كه ما تا المپیك داریم، مسیری طولانی است و ما سعی كرده ایم آن را به ایستگاه های كوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت تقسیم كنیم. خوشبختانه تكواندوكارانمان حساسیت شرایط را درك كرده اند.
سرمربی تیم ملی تكواندوی مردان، تصریح كرد: ما در شروع كار از تمام قهرمانان دعوت كردیم در رقابتهای انتخابی شركت كنند كه خوشبختانه همه این ورزشكاران حضور پیدا كردند. با حضور این قهرمانان بعضی تكواندوكاران جوان ما دیدند كه یك مقدار از شرایط آرمانی دور هستند و باید تلاش بیشتری داشته باشند. دو سال و نیمی كه باقی مانده است، زمان بسیار خوبی است كه جوانترها خود را به ورزشكاران قهرمان برسانند و قدیمی تر ها اگر قرار است در قالب تیم ملی بمانند، تلاش خود را بیشتر كنند و این اتفاق نوید روزهای خوب برای تكواندوی كشور را خواهد داد.
وی، در پاسخ به این سوال كه شما در مصاحبه ای اعلام كرده اید كه هر كس می تواند به شما كمك كند، درب اردوها به رویش باز است، منظور شما چه نوع كمكی است، اظهار كرد: من با مربی كه در سال 2012 در لندن بود خیلی تفاوت كرده ام و در این راستا بسیار تلاش كرده ام. بنده این مطلب را با تمام وجود بیان كردم و رو به كل خانواده تكواندو دست یاری دراز كرده ام. هر كس می تواند به هر صورتی حتی با كلامی، نوشته ای و یا پیامك می تواند كمكی كند، بنده استقبال می كنم.
برنامه "مجله ورزشهای رزمی" كاری از گروه مسابقات ورزشی، با كارشناسی فرید خطیری روزهای سه شنبه از ساعت 9:05 تا10:00، به مدت 55 دقیقه تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(ورزش های رزمی)