جهان ورزش (ورزش های رزمی) سه شنبه ها از ساعت 09:00 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(ورزش هاي رزمي)

بررسی وضعیت تیم ملی جودو و مسابقات پیش رو


برنامه "مجله ورزش های رزمی" سه شنبه 22 اسفند، با محمد منصوری، سرمربی تیم ملی جودو، درباره مسابقات گرند اسلم و گرند پری گفتگویی انجام داد.

1396/12/22
11:17


به گزارش رادیو ورزش؛ محمد منصوری، سرمربی تیم ملی جودو، در خصوص سطح فنی مسابقات گرند اسلم اظهار داشت: مسابقات گرند اسلم روسیه سطح فنی بسیار بالایی دارد و بهترین های دنیا در آن حضور دارند. روس ها میزبان هایی هستند كه مسابقاتشان همیشه در بالاترین سطح برگزار می شود و تمام ورزشكاران قدر دنیا در آن حضور دارند.
بعد از اینكه ورزشكاران ما در مسابقات دوسلدورف و پراید نتایج خوبی را كسب كردند، رقابتهای گرند اسلم روسیه را به برنامه مان اضافه كردیم تا جودوكارانمان در امتیازات رنكینگ جهانی از رقبای خود عقب نمانند.
وی، در پاسخ به این سوال كه آیا شركت جودوكاران از هر كشور در مسابقات گرند اسلم آزاد است یا فقط افرادی كه رتبه بندی بالا دارند و یا به دعوت IGF در این مسابقات حضور پیدا می كنند، عنوان كرد: در مسابقات گرند پری، گرند اسلم و اوپن شركت نفرات آزاد است و فقط در مسابقات مسترز 16 نفر برتر می توانند حضور داشته باشند.
در دنیا 5 مسابقه به نام گرند اسلم سالانه برگزار می شود. ما در این رقابتها ملایی و محجوب را داریم كه امیدواریم حضور پررنگی داشته باشند و بتوانند امتیازات لازم را كسب كنند تا از رقبای خود عقب نمانند. انشالله تا 5 ماه آینده به یك تركیب نهایی خوب برای بازیهای آسیایی دست پیدا كنیم.
وی تصریح كرد: 7 فروردین تیم را به مسابقات گرند پری تفلیس گرجستان اعزام می كنیم. انشالله یك تیم كامل راهی این مسابقات خواهد شد. متأسفانه ناصر ناصری پور مقداری آسیب دیده است؛ امیدوارم كه تا آن زمان به بهبودی كامل برسد؛ در غیر اینصورت جایگزینی برای وی در نظر خواهیم گرفت.
وی، در پاسخ به این پرسش كه در مسابقات گرند اسلم و گرند پری به نفرات اول، دوم و سوم چقدر امتیاز تعلق می گیرد، اظهار كرد: در مسابقات گرند اسلم به نفر اول هزار امتیاز، نفر دوم هفتصد امتیاز و به نفر سوم پانصد امتیاز تعلق می گیرد؛ حتی به افرادی كه در این مسابقات حضور دارند، 10 امتیاز داده می شود. در مسابقات گرند پری نفر اول هفتصد امتیاز، نفر دوم 580 امتیاز می گیرد و مسلماً نفر سوم هم امتیازی پایین تر دریافت خواهد كرد.
منصوری، درباره وضعیت تیم گفت: ما تمرینات را با همان برنامه قبل ادامه می دهیم. آندره هم به جمع مربیان ما اضافه شده و از تجربیان خوب وی استفاده می كنیم. ما جمع خوبی از مربیان در تیم داریم. خداروشكر ورزشكارانمان در حال پیشرفت و رسیدن به اوج هستند.
برنامه "مجله ورزشهای رزمی" كاری از گروه مسابقات ورزشی، با كارشناسی فرید خطیری روزهای سه شنبه از ساعت 9:05 تا10:00، به مدت 55 دقیقه تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(ورزش های رزمی)