جهان ورزش (ورزش های رزمی) سه شنبه ها از ساعت 09:00 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(ورزش هاي رزمي)

نقاط مثبت لیگ دسته یك تكواندو امسال


برنامه "مجله ورزش های رزمی" سه شنبه 8 اسفند، با علی اشرف قنبری، سرمربی تیم مقاومت تكواندو، پیرامون مسابقات لیگ دسته یك امسال به گفتگو پرداخت.

1396/12/08
14:03


به گزارش رادیو ورزش؛ علی اشرف قنبری، سرمربی تیم مقاومت تكواندو، در خصوص قهرمانی این تیم در لیگ دسته یك و كسب جواز حضور در رقابتهای جام باشگاه های آسیا گفت: كسب این موفقیت را خدمت مسئولین باشگاه مقاومت تبریك عرض می كنم كه بسیار از ما حمایت كردند؛ همچنین از مسئولین فدراسیون تكواندو كه برای لیگ پایه ارزش قائل شدند. آنها با دید مثبتی كه نسبت به لیگ های پایه دارند، یك سهمیه به لیگ دسته یك اختصاص دادند كه این اتفاق می تواند برای دیگر تیم ها انگیزه ای باشد.
امسال تیم مقاومت برای رقابتهای جام باشگاه های آسیا انتخاب شده و جواز حضور را كسب كرده است؛ اما قطعاً سال های بعد برای دیگر تیم ها این اتفاق مبارك می افتد. این تصمیم می تواند یك تصمیم خوب و ماندگار برای لیگ پایه باشد.
وی، در پاسخ به این سوال كه آیا شما متصور هستید كه سال آینده رقابتهای حساس تر و فشرده تری را شاهد خواهیم بود، عنوان كرد: قطعاً همینطور خواهد شد؛ به طور مثال تیم دوم لیگ نقش جهان در مصاحبه ای از مسئولین فدراسیون درخواست كرده كه دو تیم از این لیگ به جام باشگاه های آسیا بروند؛ اما آنجا محدودیت تیمی وجود دارد و از لیگ برتر هم دو تیم حضور دارند. مطرح شدن این درخواست و اختصاص یك سهمیه به لیگ دسته یك می تواند بسیار حائز اهمیت باشد.
سرمربی تیم مقاومت به اتفاقات مهمی كه در لیگ دسته یك امسال رخ داد، اشاره كرد و گفت: امسال در لیگ نقش جهان دو اتفاق جدید افتاد. یكی برگزاری این رقابتها با كلاه های الكترونیك بود. سال های قبل این رقابتها تنها با هوگوهای الكترونیكی برگزار می شد. این اتفاق از چند جنبه اهمیت دارد؛ از جمله اینكه بازیكنان، مربیان و داوران استرس كمتری داشتند و تنها به كسب امتیاز فكر می كردند و اعتراض به بحث داوری وجود نداشت؛ همچنین به دلیل اینكه مسابقات برون مرزی و انتخابی تیم ملی با سیستم كلاه الكترونیكی برگزار می شود، تجربه خوبی بود.
اتفاق مهم دیگری كه در این مسابقات رخ داد؛ امسال لیگ نقش جهان تنها از 50 درصد بازیكن بزرگسال استفاده كرد و باید 50 درصد بازیكن جوان و نوجوان در آن حضور پیدا می كردند.
برنامه "مجله ورزشهای رزمی" كاری از گروه مسابقات ورزشی، با كارشناسی فرید خطیری روزهای سه شنبه از ساعت 9:05 تا10:00، به مدت 55 دقیقه تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(ورزش های رزمی)