جهان ورزش (ورزش های رزمی) سه شنبه ها از ساعت 09:00 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(ورزش هاي رزمي)

حضور مربیان ازبكستانی در تیم های ملی جودو


برنامه "مجله ورزش های رزمی" سه شنبه 24 بهمن، با امیرحسین صیاحی، دبیر فدراسیون جودو، جوجیتسو و كوراش، درباره استخدام مربیان ازبكستانی در تیم های ملی جودو به گفتگو پرداخت.

1396/11/24
14:16


به گزارش رادیو ورزش؛ امیرحسین صیاحی، دبیر فدراسیون جودو، جوجیتسو و كوراش، در رابطه با استخدام دو مربی ازبكستانی در تیم ملی بانوان و آقایان اظهار كرد: در خصوص جذب مربیان خارجی برای تیم های ملی بانوان و آقایان از سال گذشته فدراسیون با بسیاری از مربیان اروپایی و آسیایی رایزنی هایی انجام داده است؛ اما شرایط آنها هم از نظر بحث فنی و هم بحث مالی با ما منطبق نبود. در نهایت با پیگیری هایی كه داشتیم این دو مربی ازبك را انتخاب كردیم. یكی از این مربیان نلیا، سرمربی تیم جوانان ازبكستان و دیگری آندره، سرمربی تیم بزرگسالان ازبكستان هستند.
با مذاكراتی كه شد و شرایطی كه پیش آمد، توانستیم با مربیان ازبك قرارداد ببندیم. این دو مربی از هر حیث برای تیم ملی ما مفید هستند و می توانند بار فنی تیم های ما را ارتقاء دهند و به جایگاهی كه در فدراسیون هدف گذاری كرده ایم، برسانند.
وی، در پاسخ به این سوال كه آیا قرارداد این مربیان تا المپیك 2020 است یا تا بازیهای آسیایی، بیان كرد: قرارداد آنها تا بازیهای آسیایی است. با رایزنی كه دكتر درخشان با فدراسیون جهانی انجام داده است، فدراسیون جهانی پذیرفت به مدت یك سال بیشتر هزینه های این دو مربی را پرداخت كند.
دبیر فدراسیون نیز در پاسخ به این پرسش كه با توجه به اینكه 90 درصد هزینه های مربیان جذب شده را فدراسیون جهانی تقبل كرده است، چرا ما به سمت مربیان درجه یك جهان نمی رویم، اظهار داشت: مربیانی كه ما اكنون استخدام كرده ایم و فعالیت آنها شروع شده است، مربیان كوچكی نیستند و از نظر فنی مربیان بزرگی به شمار می آیند.
صیاحی، ادامه داد: در تغییر و تحولی كه درفدراسیون ازبكستان اتفاق افتاد، رئیس فدراسیون این كشور عوض شد. ریاست فدراسیون به نوعی در بستن قرارداد جدید با این دو مربی در بلاتكلیفی بود كه خوشبختانه درخشان از این فرصت استفاده كرد و هر دو را جذب كرد.
برنامه "مجله ورزشهای رزمی" كاری از گروه مسابقات ورزشی، با كارشناسی فرید خطیری روزهای سه شنبه از ساعت 9:05 تا10:00، به مدت 55 دقیقه تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(ورزش های رزمی)