جهان ورزش (ورزش های رزمی) سه شنبه ها از ساعت 09:00 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(ورزش هاي رزمي)

سعید ملایی، قهرمان ملی پوش جودو

برنامه "مجله ورزش های رزمی" سه شنبه 10 بهمن، با حضور سعید ملایی، قهرمان تیم ملی جودو، به معرفی بیوگرافی و سوابق ورزشی این ملی پوش اختصاص داشت.

1396/11/10
11:49

به گزارش رادیو ورزش؛ سعید ملایی، قهرمان تیم ملی جودو، در شرح زندگینامه خود گفت: من متولد 15/10/1370 هستم. اصالتاً ترك زبان و متولد شهرستان آبگرم آذربایجان هستم؛ اما تهران بزرگ شده ام. حدود 10 سال است كه رشته جودو را دنبال می كنم. قبل از جودو در رشته كشتی فرنگی فعالیت داشتم. با مشاوره هایی كه از دوستان گرفتم وارد رشته جودو شدم و خوشبختانه در این رشته نتایج لازم را كسب كردم.
وی، در پاسخ به این سوال كه آیا اكنون شاغل هستید یا تحصیل می كنید، عنوان كرد: بنده دانشجوی ترم آخر مقطع كارشناسی هستم. شغل خاصی هنوز ندارم و فعلا مشغول فعالیت در تیم ملی هستم و هدفم این است كه بتوانم بهترین عملكرد را در بازیهای آسیایی جاكارتا و المپیك 2020 توكیو داشته باشم.
ملایی، نیز در پاسخ به این پرسش كه اگر قرار بود جودو كار نشوید، به سمت چه رشته ای می رفتید، بیان كرد: با توجه به علاقه ای كه خانواده ما به كشتی دارند، رشته كشتی را انتخاب می كردم.
این قهرمان ملی پوش، در معرفی نخستین مربی خود گفت: اولین مربی من دكتر مهرداد حسن زاده بود. علی رغم اینكه در اردوهای تیم ملی هستم و در باشگاه های دیگر مسابقه می دهم؛ اما هر از گاهی جهت ادای احترام به عنوان پیشكسوت و مربی اولم به دیدار دكتر حسن زاده می روم.
وی، جودو را اینطور تعریف كرد: جودو به معنی استفاده از آرامش و تفكر ذهنی درست است تا بتوانیم با اجرای هدفمند كارمان را پیش ببریم. شاید فردی كه جودو كار نباشد، تكنیك ها و تاكتیك های این رشته را به طور ناخودآگاه انجام دهد.
ملایی، به اولین سال حضور خود در تیم ملی اشاره كرد و گفت: من بعد از یك سال حضورم در اردوی تیم ملی در سال 89 فیكس تیم ملی شدم و به مسابقات قهرمانی جوانان آسیا رفتم و توانستم مدال برنز این رقابتها كه اولین مدال قاره ای ام بود را كسب كنم. سال بعد نیز در این رقابتها شركت كردم و موفق به كسب مدال شدم. در این سال نیز در مسابقات قهرمانی جوانان جهان حضور پیدا كردم و در رقابت قبل از فینال با رژیم اشغالگر روبرو شدم و نتوانستم مسابقه دهم و به مقام پنجمی جوانان جهان رسیدم. سال 91 به اردوی تیم ملی بزرگسالان راه پیدا كردم و یك سال بعد از ورودم فیكس شدم و در مسابقات بزرگسالان قهرمانی آسیا شركت كردم و مدال برنز این رقابتها را بدست آوردم.
برنامه "مجله ورزشهای رزمی" كاری از گروه مسابقات ورزشی، با كارشناسی فرید خطیری روزهای سه شنبه از ساعت 9:05 تا10:00، به مدت 55 دقیقه تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(ورزش های رزمی)