جهان ورزش (ورزش های رزمی) سه شنبه ها از ساعت 09:00 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(ورزش هاي رزمي)

بی باك: پوست اندازی و پشتوانه سازی تیم ملی تبعاتی هم دارد

برنامه مجله ورزش های رزمی سه شنبه 26 دی ماه با حضور مهدی بی باك، سرمربی تیم ملی تكواندو به موضوع ارزیابی عملكرد تیم ملی تكواندو اختصاص داشت.

1396/10/26
14:13

به گزارش رادیو ورزش؛ مهدی بی باك، سرمربی تیم ملی تكواندو پیرامون مسابقات گرند اسلم چین توضیح داد: با توجه به اینكه در مسابقات گرند اسلم چین باید 3 هفته پیایی حضور داشته باشیم؛ قرار شد كه هفته اول من حضور داشته باشم و برگردم تا ورزشكاران تمرینات را ادامه دهند. هفته دوم نصر آزادانی و سجاد مردانی اعزام شوند و در هفته سوم نیز بنده همراه با 2 ورزشكار عازم مسابقات خواهیم شد.
بی باك درخصوص وضعیت ورزشكاران تیم ملی و علت نتایج ضعیف بعضی از ورزشكاران اظهار كرد: در این مسابقات فرزام عاشورزاده از طریق رنگینگ سیستم و ابراهیم صفری هم با كسب مقام دومی در انتخابی وارد مسابقات شدند. با توجه به اینكه عاشورزاده رباط خارجی پایش كشیدگی زیادی داشت؛ 10 روز است كه تمرینات خود را آغاز كرده و در این 10 روز به آمادگی نسبی خوبی رسیده است. ابراهیم صفری اولین مسابقه مهمش در بخش بزرگسالان است و بسیار با انگیزه و پر تلاش ظاهر شده است. امیدواریم در این وزن بتوانیم مدل كسب كنیم. در وزن منهای 68 كیلوگرم میرهاشم حسینی و ابوالفضل یعقوبی را داشتیم كه به دلیل اینكه در بازی اول حدود 10 ساعت قبل از مسابقه به محل مسابقه رسیدیم و با 8 ساعت تاخیر وزن كشی انجام شد و بعلاوه 16 ساعت پرواز و وزن كم كردن نیز مزیت بر علت شد و روی عملكرد یعقوبی تاثیر گذاشت. ولی میر هاشم حسینی با تمام این اتفاقات مسابقات خوبی داد و توانست قهرمان جهان و رنك 2 المپیك و قهرمان اروپا و رنك 8 المپیك را شكست دهد.
وی در مورد عملكرد تیم ملی تكواندو عقیده داشت: ما نمی توانیم بگوئیم كه چون قهرمان جهان در سال 2015 بودیم؛ همیشه باید این قهرمانی حفظ شود بدون اینكه سرمایه گذاری و برنامه ریزی كنیم كه دوباره این اتفاق تكرار شود. در حال حاضر تكواندو در سطح دنیا با یكی و دو سال پیش فرق كرده و نحوه مبارزه و داوری متفاوت شده است. ما نسبت به داشته ها و نسبت به مدت زمانی كه تیم را تحویل گرفتیم؛ پیشرفت كرده ایم. متوسط سنی تیم ملی ما 20 سال است و هر پوست اندازی و هر پشتوانه سازی تبعاتی دارد.
برنامه مجله ورزش های رزمی سه شنبه 26 دی كاری از گروه مسابقات ورزشی با كارشناسی فرید خطیری تقدیم شنوندگان شد. این برنامه روزهای سه شنبه از ساعت 9:05 به مدت 55 دقیقه از رادیو ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(ورزش های رزمی)