جهان ورزش (ورزش های رزمی) سه شنبه ها از ساعت 09:00 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(ورزش هاي رزمي)

شمشیر دو لبه تمرینات بدنسازی در رشته كاراته

برنامه مجله ورزش های رزمی سه شنبه 19 دی با حضور دكتر عبدالمهدی نصیرزاده، رئیس كمیته بدنسازی فدراسیون كاراته به موضوع بدنسازی در رشته كاراته اختصاص داشت.

1396/10/20
07:59

به گزارش رادیو ورزش؛ دكتر سید عبدالمهدی نصیر زاده، رئیس كمیته بدنسازی فدراسیون كاراته پیرامون این كمیته اظهار كرد: سال 95، بنده طرح كمیته یا شورای بدنسازی فدراسیون كاراته را پیشنهاد دادم كه در جلسه شورای فنی مطرح و تصویب شد.
افرادی كه می خواهند بدنساز ویژه كاراته شوند؛ لازم است حداقل دارای مدرك درجه 3 مربیگری آمادگی جسمانی، پرورش اندام یا كارشناس تربیت بدنی یا مربی سطح پایه یكی از رشته های رزمی باشند و حتما آگاهی ویژه ای را دارا بوده و دارای سوابق قهرمانی باشند.
نصیرزاده درخصوص ضرورت انتخاب درست تمرینات بدنسازی رشته كاراته بیان كرد: بدنسازی كاراته یك مفهوم گسترده است و به نوعی همه رشته های ورزشی را دربرمی گیرد. با توجه به سهم فاكتورهای جسمانی در موفقیت كاراته كار، برنامه ریزی و سیستم های تمرین متفاوتی وجود دارد. برای مثال در سبك های كنترلی ورزشكار نیاز به سرعت و عكس العمل دارد ولی در سبك آزاد نیاز به قدرت بیشتری دارد و درنتیجه سیستم های تمرین بدنسازی متفاوتی را نیز دارند.
بدنسازی مثل یك شمشیر دو لبه است در خیلی از مواقع ورزشكارانی هستند كه تمرینات بدنسازی را انجام می دهند ولی نه تنها عملكردشان بهبود پیدا نمی كند بلكه افت هم پیدا می كند و با اینكه قدرت و بافت عضلانی آنها بیشتر شده است ولی به آنچه كه در زمینه ورزشی نیاز دارند؛ دست نمی یابند.
وی در ادامه افزود: گاهی كار مربی بدنساز یك تیم بسیار با اهمیت تر از مربی فنی است و مربیان بدنساز كار سخت و مهمی را برعهده دارند. یكی از وظایف كمیته بدنسازی تعیین مربیان بدنسازی است. در اساسنامه كمیته بدنسازی عنوان شده كه دوره تربیت مربی بدنسازی شامل دوره مقدماتی و پیشرفته می شود كه درصورتیكه فرد متقاضی به درجه مربیگری پیشرفته برسد؛ باشگاه های لیگ و تیم های ملی موظفند از این مربیان كه دارای مدرك هستند استفاده كنند.
برنامه مجله ورزش های رزمی سه شنبه 19 دی كاری از گروه مسابقات ورزشی با كارشناسی فرید خطیری تقدیم شنوندگان شد. این برنامه روزهای سه شنبه از ساعت 9:05 تا10:00، به مدت 55 دقیقه از رادیو ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(ورزش های رزمی)