جهان ورزش (ورزش های رزمی) سه شنبه ها از ساعت 09:00 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(ورزش هاي رزمي)

مهدی زاده: وزارت ورزش باید نگاه ویژه تری به كاراته داشته باشد

برنامه "مجله ورزش های رزمی" سه شنبه 21 آذر، با حضور امیر مهدی زاده، قهرمان كاراته، پیرامون موفقیت هایی كه تا به اكنون كسب كرده و جایگاهش در رتبه بندی جهان به گفتگو پرداخت.

1396/09/21
11:18

به گزارش رادیو ورزش؛ امیر مهدی زاده دارنده 3 طلای قهرمانی كاراته وان، 2 مدال طلا و یك مدال برنز قهرمانی آسیا، 2 مدال طلا و یك مدال برنز قهرمانی كاراته جهان در رده سنی بزرگسالان، طلای بازیهای آسیایی اینچئون كره و 2 طلای دانشجویان جهان میهمان این هفته رادیو ورزش بود.
طبق آخرین رتبه بندی فدراسیون جهانی كاراته، وی با سه هزار و چهارصد و بیست و پنج امتیاز در مكان دوم وزن منهای 60 كیلوگرم رتبه بندی فدراسیون جهانی قرار دارد.
این قهرمان ارزنده كشورمان در رشته رزمی كاراته، در شرح بیوگرافی خود گفت: من متولد سال 68 هستم و در استان قم بدنیا آمده ام. در مقطع كارشناسی رشته تربیت بدنی تحصیل می كنم. از سال 79 كاراته را زیر نظر استاد دباغیان آغاز كردم. به لطف خداوند تا به امروز توانستم عناوین متعددی در عرصه آسیایی و جهانی كسب كنم. امیدوارم كه این روند را با دعای مردم ادامه دهم و در نهایت به قهرمانی المپیك دست پیدا كنم.
وی درباره جایگاه ورزشی خود در رتبه بندی جهانی گفت: رنكینگ من تا چند هفته گذشته رتبه یك جهانی بود. اما با گذشت یك سال از مسابقات جهانی، امتیازات درصدی كسر می شود و به همین علت بنده در رنكینگ دوم قرار گرفتم. انشالله در مسابقات بعدی به جایگاه نخستم بازمی گردم.
مهدی زاده در پاسخ به این سوال كه آیا با ظرفیت ها و زیرساخت های موجود، شرایط ما برای بدست آوردن مدال المپیك ساده است یا خیر بیان كرد: این موضوع بسیار مهم است و صحبت های زیادی درباره آن می شود. اما عملاً اتفاقی نمی افتد. ما از لحاظ پتانسیل، نیروی بسیار خوبی داریم و حتی می توانم بگویم كه اكنون كاراته ما از این بابت غنی است. اما از لحاظ امكانات و زیرساخت ها حتی حداقل ها را هم نداریم.
مهدیزاده افزود: علیرغم اینكه از ورود كاراته به رشته های المپیكی بیش ازیك سال است كه می گذرد، با اینحال من تغییری در سخت افزارها و امكانات این رشته مدال آور احساس نمی كنم.
این قهرمان رزمی با اشاره به اینكه رئیس فدراسیون كاراته در تلاش است بهترین شرایط را برای تیم بزرگسالان فراهم كند افزود: در سال 2018 مسابقات سختی از جمله سهمیه بازیهای المپیك، بازیهای آسیا و قهرمانی جهان را در پیش داریم. به نظرم مسئولین وزارت ورزش باید نگاه ویژه تری نسبت به رشته كاراته داشته باشند.
برنامه "مجله ورزشهای رزمی" كاری از گروه مسابقات ورزشی، با اجرا و كارشناسی فرید خطیری و تهیه كنندگی حسین سلطانی، روزهای سه شنبه از ساعت 9:05 تا 10:00، به مدت 55 دقیقه تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(ورزش های رزمی)