جهان ورزش (ورزش های رزمی) سه شنبه ها از ساعت 09:00 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(ورزش هاي رزمي)

انتقاد سرمربی اسبق تیم ملی تكواندو از عملكرد فدراسیون


برنامه "مجله ورزش های رزمی" سه شنبه 14 آذر، با استاد بیژن مقانلو، سرمربی اسبق تیم ملی تكواندو، درباره وضعیت كنون تیم ملی تكواندوی مردان به گفتگو پرداخت.

1396/09/14
13:31


به گزارش رادیو ورزش؛ استاد بیژن مقانلو، سرمربی اسبق تیم ملی تكواندو، در ارتباط رقابت های گرندپری اظهار كرد: مسابقات فینال گرندپری بین برترین های دنیا است. در رقابتهای گرندپری 32 بازیكن شركت می كنند و در فینال آن 16 بازیكن برتر به رقابت می پردازند؛ اما زمان ما 8 بازیكن برتر مبارزه می كردند و اكنون شرایط بسیار بهتر شده است. خوشبختانه ما در سنوات گذشته حتی در بعضی اوزان در فینال گرندپری 2 نماینده داشتیم.
وی، درباره وضعیت تیم ملی تكواندو عنوان كرد: ما بعد از یك سال هنوز نتوانستیم كسی را اضافه كنیم. زمانیكه من تیم را تحویل گرفتم، پوست اندازی در تیم ایجاد كردم و بعد از 5 ماه تیم قهرمان جهان و آسیا شد و بعد از 6 ماه رنكینگ های دنیا ارتقاء پیدا كرد. به غیر از المپیك تمام نتایج به نفع تیم ملی ایران بود؛ اما اكنون تعجب برانگیز است كه بعد از یك سال ما تنها یك بازیكن به نام میرهاشم حسینی داریم كه این بازیكن هم هنوز به شرایط آرمانی نرسیده است و حتی اگر در مسابقات مقدماتی گرندپری شركت می كند، یا اینكه قهرمان جهان و آسیا است؛ اما هنوز به آن توانمندی لازم نرسیده است. هنر اصلی بازیكن اعتمادبنفس اوست؛ یعنی باید شرایطی فراهم شود كه بازیكن به توانمندی هایش برسد تا بتواند در مسابقات بزرگان تكواندو عرض اندام كند.
مقانلو، در اعتراض به فدراسیون تكواندو گفت: باید تكواندو منطقی با قضایا برخورد كند. بیژن مقانلو بد بود رفت؛ از آن به بعد چیكار كردید؟! بعد از گذشت یك سال ما هنوز در مسابقات رسمی مثل جهانی یك مدال طلا نگرفتیم. مگر من بد نبودم و گفتید پتانسیل دارید؛ پس این پتانسیل ها كجا هستند؟! متأسفانه ما داشته هایمان هم نمی توانیم حفظ كنیم.
وی، تصریح كرد: این تیم، تیم كم تجربه ای نیستند. هم كادر فنی و هم بازیكنان تجربه حضور در مسابقات گرند اسلم را دارند؛ پس باید ریشه یابی كرد كه مشكل كجاست. همه جای دنیا پتانسیل وجود دارد؛ فقط آن كس كه بتواند بهتر سازماندهی كند؛ منسجم تر حركت كند و مغرضانه قضاوت نكند، تیمش موفق می شود.
برنامه "مجله ورزشهای رزمی" كاری از گروه مسابقات ورزشی، با اجرا و كارشناسی فرید خطیری و تهیه كنندگی حسین سلطانی، روزهای سه شنبه از ساعت 9:05 تا 10:00، به مدت 55 دقیقه تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(ورزش های رزمی)