جهان ورزش (ورزش های رزمی) سه شنبه ها از ساعت 09:00 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(ورزش هاي رزمي)

سمانه خوش قدم، از دوران بازیگری تا مربیگری تیم ملی


برنامه "مجله ورزش های رزمی" سه شنبه 16 آبان، با حضور سمانه خوشقدم، سرمربی تیم ملی كاراته رده سنی امید دختران، درباره سوابق ورزشی وی و نیز نتایج كسب شده در مسابقات اسپانیا به گفتگو پرداخت.

1396/08/16
14:12


به گزارش رادیو ورزش؛ سمانه خوش قدم، سرمربی تیم ملی كاراته رده سنی امید دختران، خود را اینطور معرفی كرد: بنده كارشناس ارشد آسیب شناسی و حركات اصلاحی هستم. كاراته را از سال 78 شروع كردم. از سال 83 ملی پوش شدم و تا سال 91 عضو تیم ملی بودم. از سال 92 به عنوان مربی تیم ملی فعالیتم را شروع كردم. خداوند به من لطف داشته و در این مدت عناوین مختلفی را كسب كردم. سال 90 و 91 جزء اولین نفراتی بودم كه در مسابقات رسمی آسیایی شركت كردم و موفق به كسب 2 مدال برنز شدم.
وی، افزود: من در سبك شوتوكان (WSKF) فعالیت می كردم. كاراته را زیر نظر دكتر اشرف امینی شروع كردم و در ادامه راه ارباب به بنده بسیار لطف داشت؛ البته چند سالی به همراه حمیده عباسعلی كه حریف تمرینی ام بود، بدون مربی تمرین می كردیم؛ پس از آن هم مربی رسمی حمیده عباسعلی شدم.
خوش قدم، در مقابل این پرسش كه شما قبل از اعزام به رقابتهای اسپانیا در مصاحبه ای اعلام كردید كسب مدال و جایگاه ایده آل در این آوردگاه مهم آرزو نیست و می تواند یك واقعیت باشد، چطور شد كه به این شناخت كامل رسیدید، عنوان كرد: یك مربی باید بداند كه چه صحبت هایی می كند؛ زیرا ممكن است بعداً برای او تبعاتی داشته باشد. من به كادر فنی و بازیكنانم ایمان داشتم. می دانستیم كه كجای برنامه هستیم و باید به كجا برسیم. شناخت بسیار خوبی هم نسبت به حریفانمان داشتیم.
سرمربی تیم ملی كاراته، خاطرنشان كرد: این دوره از مسابقات نسبت به دوره های قبل اهمیت بیشتری داشت؛ زیرا المپیك 2020 ژاپن باعث ایجاد انگیزه بازیكنان كشورها شده بود و همینطور 2024 فرانسه هم كه كاراته المپیكی است؛ انگیزه ها را مضاعف كرده بود.   
برنامه "مجله ورزشهای رزمی" كاری از گروه مسابقات ورزشی، با كارشناسی فرید خطیری روزهای سه شنبه از ساعت 9:05 تا10:00، به مدت 55 دقیقه تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(ورزش های رزمی)