جهان ورزش (ورزش های رزمی) سه شنبه ها از ساعت 09:00 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(ورزش هاي رزمي)

آغاز اردوی آماده سازی تیم ملی پاراتكواندو

برنامه "مجله ورزش های رزمی" سه شنبه 9 آبان، مروری بر اخبار ورزش های رزمی داشت و در ادامه با پیام خانلرخانی، سرمربی تیم ملی پاراتكواندو گفتگو كرد.

1396/08/09
11:43

به گزارش رادیو ورزش؛ دهمین رقابتهای جهانی كاراته رده های سنی پایه با حضور هزار و هفتصد و ده كاراته كا از 109 كشور جهان برگزار شد. این مسابقات از 3 تا 7 آبان ادامه داشت. تیم های ملی كشورمان با تركیب كامل در رقابتها شركت كردند و نتیجه 5 روز مسابقات فشرده در دو بخش دختران و پسران كسب 2 مدال طلا، 2 نقره و 6 برنز بود و موفق شدیم در جایگاه پنجم جهان قرار بگیریم.
پیام خانلرخانی، سرمربی تیم ملی پاراتكواندو، درباره رشته پاراتكواندو گفت: این رشته ورزشی، رشته نوپایی است و چند سالی است كه مسابقات آن به صورت رسمی شروع شده است. در اولین دوره مسابقات جهانی این رشته ما یك نماینده داشتیم كه خوشبختانه مدال آور بود.
وی، تصریح كرد: از حضور بنده در كادر این تیم 6 ماه می گذرد. در مسابقات آسیایی 2017 كره جنوبی توانستیم با 4 مدال طلا قهرمان شویم. درمسابقات جهانی لندن 5 نماینده در 4 وزن داشتیم كه با یك مدال طلا و 2 برنز عنوان چهارمی را كسب كردیم. این نتیجه راضی كننده ای برای من نبود؛ اما ما از 15 وزن و 5 كلاس تنها در 4 وزن شركت كرده بودیم.
خانلرخانی، به لزوم استعدادیابی در این رشته ورزشی تأكید كرد و گفت: بضاعت ما فعلاً همین ورزشكارانی هستند كه به مسابقات جهانی اعزام شدند. باید سعی كنیم استعدادیابی كرده و نمایندگان كشور را بیشتر كنیم. تیم روسیه همیشه در مسابقات با 20 نماینده شركت می كند؛ این تیم در رقابتهای لندن موفق به كسب مقام نخست شد. ما باید با همین ورزشكارانی كه داریم راه خود را تا مسابقات پارالمپیك توكیو ادامه دهیم.
سرمربی تیم ملی پاراتكواندو، اضافه كرد: با توجه به اینكه پاراتكواندو وارد پارالمپیك شده، كشورها سرمایه گذاری خوبی كرده اند. در بازیهای آسیایی امسال نسبت به آسیایی سال گذشته تعداد كشورها از 15 تا به 20 كشور رسیده بود و نیز تعداد ورزشكاران سال گذشته 43 ورزشكار بود كه امسال به رقم 115 رسید.
وی، در پاسخ به این سوال كه اكنون تیم ملی پاراتكواندو خود را برای چه رویدادی آماده می كند، عنوان كرد: ما از دیروز اردوی خود را برای مسابقات كشور پرتغال شروع كرده ایم كه در 11 آذر برگزار می شود و برای كسب سهمیه 60 امتیاز دارد. انشالله كه بتوانیم مدال ها و امتیازات خوبی برای مسابقات پارالمپیك جمع آوری كنیم. 6 نماینده از كشورمان به این مسابقات اعزام می شوند.
برنامه "مجله ورزشهای رزمی" كاری از گروه مسابقات ورزشی، با اجرا و كارشناسی فرید خطیری و تهیه كنندگی حسین سلطانی، روزهای سه شنبه از ساعت 9:05 تا 10:00، به مدت 55 دقیقه تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(ورزش های رزمی)