جهان ورزش (ورزش های رزمی) سه شنبه ها از ساعت 09:00 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(ورزش هاي رزمي)

هنر رزمی با ورزش رزمی چه تفاوتی دارد؟


برنامه "مجله ورزش های رزمی" سه شنبه 2 آبان، با حضور رضا حیدری، ریاست فدراسیون كونگ فو و هنرهای رزمی، به بررسی فعالیت های این فدراسیون پرداخت.

1396/08/02
13:18


به گزارش رادیو ورزش؛ روز شنبه هفته جاری رقابتهای انفرادی جودوی قهرمانی جوانان جهان و یكشنبه رقابتهای تیمی آن در كرواسی به پایان رسید. ما در 6 وزن ورزشكارانمان را به رقابتها اعزام كردیم. جعفر فیروزآبادی در وزن منهای 60 كیلوگرم، علیرضا خجسته در وزن منهای 66 كیلوگرم، جواد مرادی در وزن منهای 81 كیلوگرم، قاسم باغچقی در وزن منهای 90 كیلوگرم، علی پرهیزكار در وزن منهای 100 كیلوگرم كیلوگرم و حمیدرضا ملك زاده در وزن به اضافه 100 كیلوگرم 6 جودوكار جوان كشورمان بودند كه در پیكارهای جهانی روی تاتامی رفتند. متأسفانه هیچ یك از ورزشكاران اعزامی موفق به كسب مدال نشدند.
رضا حیدری، ریاست فدراسیون كونگ فو و هنرهای رزمی، در پاسخ به این سوال كه چه تفاوتی بین رشته های زیرمجموعه فدراسیون شما و فدراسیون ورزش های رزمی وجود دارد، بیان كرد: دو فدراسیون در ساختار با هم متفاوت هستند. ورزش های رزمی عمدتاً رینگی و وارداتی هستند. 3 فدراسیونی كه اكنون فعالیت می كنند، از دل كونگ فو بیرون آمده اند و اكنون دارای یك استقلال حقوقی هستند. كونگ فو سابقه ای بیش از 4 دهه فعالیت مستمر در جامعه ورزشی دارد. هنرهای رزمی كاملاً ایرانی است و در آن از هیچ تكنیك خارجی استفاده نمی شود.
وی، افزود: مادر همه ورزش ها "كونگ فو تو آ" است كه نزدیك به نیم قرن فعالیت دارد. كونگ فو شامل سبك های ابداعی است؛ اما بخش هنرهای رزمی این فدراسیون شامل هنرهای رزمی است كه سابقه بسیار طولانی دارند؛ مثل ورزش تاریخی دوچوب كه در خراسان شمالی و سیستان بلوچستان كار می شود.
رئیس فدراسیون كونگ فو و هنرهای رزمی، تصریح كرد: من اصلاً با این مطلب كه خاستگاه ورزش رزمی چین است، موافق نیستم. اگر به اسناد تاریخی كه متأسفانه مغفول مانده، مراجعه كنیم، متوجه می شویم كه ایران از زمانهای بسیار دور به این نوع ورزش ها می پرداخته است.
حیدری، درباره فعالیت های خود در بعد بین المللی گفت: با توجه به اینكه من از خانواده كونگ فو هستم و حدود 38 سال است كه كونگ فو كار می كنم، ورودم به عرصه مسئولیت های فدراسیون یك ریسك بزرگ بود. من با این هدف پا به این عرصه گذاشتم كه رزم های ایرانی را حفظ و سیانت كرده و نیز معرفی كنم و آنها را در سازمان معتبر جهانی به نام ایران ثبت كنم كه خوشبختانه این اتفاق افتاده است.
برنامه "مجله ورزشهای رزمی" كاری از گروه مسابقات ورزشی، با اجرا و كارشناسی فرید خطیری و تهیه كنندگی حسین سلطانی، روزهای سه شنبه از ساعت 9:05 تا 10:00، به مدت 55 دقیقه تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(ورزش های رزمی)