جهان ورزش (ورزش های رزمی) سه شنبه ها از ساعت 09:00 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(ورزش هاي رزمي)

طباطبایی: امسال، سال پرترافیكی برای كاراته است

رئیس فدراسیون كاراته گفت: حق كاراته به درستی ادا نشده است چون نه خانه‌ای و نه سالن اختصاصی و نه یك خوابگاه برای خود دارد و امسال هم سال پرترافیكی خواهد داشت.

1403/01/18
13:34

حسن طباطبایی رئیس فدراسیون كاراته در گفت‌وگو با برنامه جهان ورزش رادیو ورزش بیان كرد: سال 1403 سال پر ترافیكی برای كاراته است. در شهریور ماه مسابقات قهرمانی آسیا در رده پایه در فیلیپین و 30 شهریور در چین مسابقات قهرمانی آسیا در رده بزرگسالان برگزار خواهد شد.

رئیس فدراسیون كاراته بیان كرد: در مهرماه مسابقات قهرمانی جهان در ایتالیا برای تیم‌های پایه زیر 21 سال و در آذر ماه قهرمانی جهان در بزرگسالان در اسپانیا برگزار می‌شود. از 26 فروردین الی 6 اردیبهشت ماه مسابقات انتخابی تیم ملی در همدان و تهران برگزار خواهد شد و بعد از مسابقات انتخابی اردوها آغاز می‌شود و مسابقات تداركاتی خوبی هم برگزار خواهیم كرد.

وی ادامه داد: باتوجه به اینكه سال بعد مسابقات مهمی من‌جمله بازی‌های آسیایی ژاپن را خواهیم داشت و امسال مقدمه‌ای است برای سال بعد، ما برنامه‌ریزی‌هایی را انجام دادیم تا به هدف اصلی كاراته كه درخشیدن ورزشكاران ما در مسابقات قهرمانی جهان و بازی‌های آسیایی است، برسیم.

طباطبایی گفت: كاراته همواره در مسابقات مختلف و در كاروان ورزشی كشور مدال‌های خوشرنگ به دست آورده است، اما حق كاراته به درستی ادا نشده است. با توجه به این ظرفیت و پتانسیلی كه در كاراته وجود دارد و فشارهایی كه در عرصه بین المللی به كاراته آمد، كاراته باید در وزارت ورزش و كمیته ملی المپیك به صورت ویژه‌تر دیده شود.

رئیس فدراسیون كاراته افزود: كاراته تنها رشته‌ای است كه با توجه به اینكه در مسابقات قهرمانی جهان مدال‌آور بوده است، خانه‌ای برای خود ندارد، سالن اختصاصی برای تمرین ندارد و برای داشتن خوابگاه رنج می‌برد البته آقای هاشمی وزیر ورزش برای آماده سازی سالن و كمپ تیم ملی بسیار مشاركت كردند و دستورات خوبی دادند. امیدوارم امسال سال تحقق آرزوها برای كاراته باشد تا با دلگرمی بیشتر برای كاروان ورزش كشور مدال آور باشد.

طباطبایی در آخر در مورد كادر فنی آقایان و بانوان اظهار كرد: كادر فنی تقریبا مشخص شده است و در چند روز آینده اسامی اعلام خواهند شد.

برنامه جهان ورزش از شنبه تا پنجشنبه ساعت 9 از شبكه رادیویی ورزش موج اف ام ردیف 92 مگاهرتز تقدیم شنوندگان خواهد شد.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
ورزش ایران(ورزش های رزمی)