جهان ورزش (ورزش های رزمی) سه شنبه ها از ساعت 09:00 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(ورزش هاي رزمي)

وضعیت تكواندوكاران ایران برای نبرد در جایزه بزرگ لندن

برنامه "مجله ورزش های رزمی" سه شنبه 18 مهر، با مهدی بی باك، قهرمان اسبق تیم ملی و سرمربی تیم ملی تكواندو، درباره شرایط تمرینی و میزان آمادگی تیم اعزامی به مسابقه جایزه بزرگ لندن به گفتگو پرداخت.

1396/07/18
14:02


به گزارش رادیو ورزش؛ مهدی بی باك، قهرمان اسبق تیم ملی و سرمربی تیم ملی تكواندو، در ارتباط با وضعیت تیم اعزامی به جایزه بزرگ لندن گفت: خداروشكر در طول 15 روز گذشته تمرینات بسیار خوبی پشت سر گذاشتیم و این باعث شد كه برای مسابقات لندن دلم قرص باشد. امیدوارم كه بتوانیم نتایج لازم را كسب كنیم؛ اما باید به این نكته توجه كرد كه مسابقات گرند پری سخت ترین مسابقات حال حاضر دنیاست و حتی از المپیك هم سخت تر است. در این مسابقات بهترین های دنیا در 4 وزن گرد هم می آیند و با یكدیگر به رقابت می پردازند. ما هم به دنبال كسب امتیاز هستیم و هم به دنبال این هستیم كه با یك استراتژی خوب در هر وزن حداقل 2 نفر را داشته باشیم و مدال آوری كنیم.
وی، درباره عملكرد ورزشكاران در مسابقات مسكو اظهار كرد: ما بعد از مسابقات جهانی كه بازگشتیم، زمان كمی تا مسابقات مسكو داشتیم. ما با 3 شركت كننده به مسابقات مسكو رفتیم. ابوالفضل یعقوبی متأسفانه یك روز قبل از اعزام دچار شكستگی پا شد. متأسفانه این آسیب را دكتر تشخیص نداد و وقتی به مسابقات اعزام شدیم، احساس كردم اصلاً نمی تواند راه برود؛ اما وی نمی پذیرفت و با آسیب مجددی كه در مسابقه دید بازی را واگذار كرد.
بی باك، خاطرنشان كرد: تیم ملی تكواندو ایران 19 سال روی سكوی جهانی قرار داشته است؛ این اتفاقی است كه برای كمتری كشوری پیش می آید؛ حتی كره جنوبی چنین افتخاری نداشته كه همیشه روی سكو باشد.
سرمربی تیم ملی تكواندو، در پاسخ به این سوال كه استعدادهای كشور چگونه شناسایی می شوند و به تیم ملی راه پیدا می كنند، عنوان كرد: هر كس وظیفه ای برعهده دارد. وظیفه پیدا كردن استعدادها بر عهده بخش كمیته استعدادیابی است؛ اما ما فیلترهایی گذاشته ایم كه هر كسی در هر جای كشور قرار دارد، می تواند با شركت در مسابقات توانایی خود را نشان دهد و مسیر رسیدن به تیم ملی كاملاً مشخص است. در حال حاضر كل پتانسیل ایران در اردوی تیم ملی حضور دارند.
برنامه "مجله ورزشهای رزمی" كاری از گروه مسابقات ورزشی، با اجرا و كارشناسی فرید خطیری و تهیه كنندگی حسین سلطانی، روزهای سه شنبه از ساعت 9:05 تا 10:00، به مدت 55 دقیقه تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(ورزش های رزمی)