جهان ورزش (ورزش های رزمی) سه شنبه ها از ساعت 09:00 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(ورزش هاي رزمي)

افلاكی: مسابقات تكواندو از المپیك لس آنجلس فقط به صورت تیمی برگزار می‌شود

سرمربی تیم ملی تكواندو گفت: از المپیك لس آنجلس مسابقات تكواندو فقط به صورت تیمی برگزار می‌شود و دیگر مسابقات انفرادی نداریم.

1402/09/04
14:04

مجید افلاكی، سرمربی تیم ملی تكواندو در گفت‌وگو با برنامه جهان ورزش رادیو ورزش بیان كرد: در مسابقات جام‌جهانی تكواندو در كره از 8 تیم دعوت كرده بودند. معیارهایی كه فدراسیون جهانی داشت یكی قدمت شركت در مسابقات و سابقه تكواندو بود.

وی ادامه داد: در هر قاره بهترین‌ها انتخاب و دعوت شده بودند. از آسیا هم ایران، چین و كره هم كه خود میزبان این مسابقات بود.

افلاكی افزود: دو سالی است كه كشورهای كره و چین شروع به برگزاری مسابقات تیمی با جایزه نقدی كردند. حساسیت این مسابقات و هیجان آن به قدری بالا و تماشاچی پسند است و خیلی مهیج‌تر از بازی‌های انفرادی است.

سرمربی تیم ملی تكواندو اضافه كرد: در مسابقات المپیك بعد از فرانسه یعنی المپیك لس آنجلس، مسابقات تكواندو فقط به صورت تیمی برگزار می‌شود. در مسابقات جام جهانی كره نیز فقط در دو وزن به صورت آزمایشی مسابقات انفرادی برگزار كردند، كه شركت كننده‌های آن فقط از كشور كره بودند و به كشورهای دیگر اجازه شركت ندادند.

افلاكی ادامه داد: مسابقات تیمی برای المپیك رنكینگ دارد. دو هفته دیگر مسابقات گرم اسلیم كه در چین برگزار می‌شود، به صورت تیمی است و امتیاز آن لحاظ می‌شود. فینال آن در پاریس برگزار می‌گردد و تیم‌های اول تا هشتم مجوز حضور در المپیك را پیدا می‌كنند.

سرمربی تیم ملی تكواندو در مورد تغییرات در داوری اظهار كرد: استفاده از دستكش محدود شده است و طوری شده كه دیگر بازیكن نمی‌تواند حریف را بگیرد. روی سنسورهای مچ پا تغییراتی دادند. خطاهای داور به بازیكن هم محدود شده است. دو تا سه دقیقه كاملاً اكتیو برگزار می‌شود و توقف در روند مسابقه خیلی كم شده است.

افلاكی در مورد مسابقات پیش‌رو تیم ملی تكواندو گفت: هفته آینده مسابقات فینال گرند پری منچستر را داریم. ما در این مسابقات سه نماینده داریم ولی هنوز موفق به گرفتن ویزای آنها نشدیم. بعد از آن هم در فینال گرند اسلم در چین با تمام قوا شركت خواهیم كرد.

برنامه جهان ورزش از شنبه تا پنجشنبه ساعت 9 از شبكه رادیویی ورزش موج اف ام ردیف 92 مگاهرتز تقدیم شنوندگان خواهد شد.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
ورزش ایران(ورزش های رزمی)