جهان ورزش (ورزش های رزمی) سه شنبه ها از ساعت 09:00 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(ورزش هاي رزمي)

ساعی خبر داد؛ امكان تغییر در تیم ملی تكواندو در جلسه كمیته فنی

رئیس فدراسیون تكواندو گفت: در جلسه كمیته فنی امكان دارد تغییراتی در تیم ملی ایجاد شود.

1402/07/29
11:08

هادی ساعی، رئیس فدراسیون تكواندو در گفت‌وگو با برنامه جهان ورزش رادیو ورزش بیان كرد: فدراسیون تكواندو ایران یكی از 5 مركز فدراسیون جهانی تكواندو است و با رایزنی‌هایی كه انجام دادیم توانستیم دومین مركز بین المللی تكواندو را در شهر مشهد افتتاح كنیم.

وی افزود: با توجه به قراری كه با فدراسیون جهانی بسته بودیم این مركز بین المللی قرار است در اختیار اتباع خارجی هم قرار بگیرد. مركز فضای خوبی دارد و باید به سرعت تجهیز شود. می‌توانیم مسابقات بین‌المللی را در این مركز برگزار كنیم و قرار است برای این مركز خوابگاه در نظر بگیریم كه اگر این مجموعه خوابگاه داشته باشد، می‌توانیم بخشی از اردوهای تیم ملی را در این مجموعه برگزار كنیم زیرا كه همیشه در تابستان بچه‌های ما در اردو هستند و این به موضوع خیلی به ما كمك می‌كند و هزینه‌ها را كم می‌كند.

رئیس فدراسیون تكواندو در مورد كمك فدراسیون جهانی به این مركز گفت: فدراسیون جهانی برای بحث تجهیزات به ما قول همكاری داده است و همچنین قرار است برای بحث مربیان خارجی به ما كمك كند تا بتوانیم به اتبای خارجی هم سرویس بدهیم.

ساعی در مورد سهمیه تكواندوكاران در المپیك فرانسه اظهار كرد: تمام بچه‌هایی كه الان در رنكینگ قرار دارند، از زمانی است كه من ما به فدراسیون آمدیم و توانستند این امتیازات را به دست بیاورند. دو ورزشكار داشتیم كه از قبل در رنك بودند، ولی آسیب دیده بودند. ما در مسابقات آسیایی و گرندپری عملاً دستمان خالی بود. بچه‌هایی كه شركت كردند همه جوان بودند و توانستند امتیاز به دست آورند و خودشان را در رنكینگ قرار دهند.

وی ادامه داد: هر ماه بچه‌ها رشد داشتند و توانستند در رنكینگ امتیاز به دست بیاورند و ما چون از اول صفر بودیم و عقب بودیم مجبور بودیم در همه رویدادها شركت كنیم و این هم بحثی است كه بچه‌ها آسیب دیده می‌شدندو فرسوده می‌شدند. ولی مجبور بودیم و راه دیگری وجود نداشت و الان خدا را شكر بچه‌ها جایگاه خوبی دارند و توانستند از طریق رنكینگ كسب سهمیه كنند. ما تمام تلاشمان را می‌كنیم تا بهترین سهمیه را در هر دو بخش خانم‌ها و آقایان كسب كنیم تا شانس گرفتن مدال هم بیشتر شود. بعضی‌ها كسب سهمیه می‌كنند، ولی روی مدالشان نمی‌توان حساب كرد ولی در تكواندو اینگونه نیست.

ساعی در مورد نتیجه بازی‌های آسیایی بیان كرد: در بازی‌های آسیایی مدال به دست نیاوردیم ولی سه فینالیست داشتیم. شرایط بازی‌های آسیایی فرق دارد خود چینی‌ها كاری كردند كه صدای همه را درآوردند. در بحث سیستم الكترونیكی دستكاری كرده بودند كه همه كشورها متوجه شدند و 17 كشور اعتراض كردند. در پومسه، سه بار قرعه كشی یكی از بچه‌های ما را عوض كردند و باعث شدند ورزشكار ما در مرحله اول ببازد و اگر این اتفاق نمی‌افتاد ما حداقل مدال نقره را می‌گرفتیم، ولی در كل بچه‌های ما در بازی‌های آسیایی خوب كار كردند و تمام تلاششان را كردند.

رئیس فدراسیون تكواندو در مورد نتایج مسابقات گرندپری چین اعلام كرد: در گرندپری خوب نتیجه نگرفتیم. ما مجبور شدیم بعضی از ورزشكاران را با آمادگی 70 درصد بفرستیم، ولی در كل در گرندپری خوب نبودند و من راضی نبودم و در جلسه كمیته فنی امكان دارد تغییراتی در تیم ملی ایجاد شود.

ساعی در مورد رقابت‌های منچستر افزود: دو دفعه برای بچه‌های ما ویزا صادر نكردند، یكی در مسابقات جهانی و یكی در مسابقات گرند پری بود. ما را خیلی عقب انداختند كه این دفعه با فدراسیون جهانی صحبت كردیم و قول دادند كه برای همه كشورها ویزا صادر كنند و در یكی دو روز آینده تمام مراحل ویزا برای بچه‌ها را انجام خواهیم داد، زیرا این مسابقات برای ما بسیار حیاتی است و امتیاز بالایی دارد و آخرین مسابقات برای كسب سهمیه المپیك است.

رئیس فدراسیون تكواندو در آخر گفت: از خانواده تكواندو تشكر می‌كنم. راه سختی را در پیش داریم و بعد از كسب سهمیه المپیك هم این راه ادامه دارد و همچنین از رادیو ورزش به خاطر نقد منصفانه كه در راه پیشرفت تكواندو دارد تشكر می‌كنم.

برنامه جهان ورزش از شنبه تا پنجشنبه ساعت 9 از شبكه رادیویی ورزش موج اف ام و ردیف 92 مگاهرتز تقدیم شنوندگان می‌شود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
ورزش ایران(ورزش های رزمی)