جهان ورزش (ورزش های رزمی) سه شنبه ها از ساعت 09:00 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(ورزش هاي رزمي)

صدیقی: ووشو نقطه اتكای محكمی برای خانواده ورزش كشور است

رئیس فدراسیون ووشو گفت: ووشو نقطه اتكای محكمی برای خانواده ورزش كشور است كه با دعای خیر مردم این موضوع محقق شد.

1402/07/22
14:42

امیر صدیقی، رئیس فدراسیون ووشو در گفت‌وگو با برنامه جهان ورزش رادیو ورزش بیان كرد: نتایج بسیار خوب فدراسیون ووشو در بازی‌های آسیایی هانگژو با توجه به شرایط سخت 2 سال گذشته و اینكه بعد از مسابقات قهرمانی جهان شانگهای در سال 2019 بچه‌های ما در هیچ رویداد بین المللی بزرگی در در این سطح شركت نكرده بودند، بسیار راضی‌كننده و قابل قبول است.

صدیقی ادامه داد: این یك میدان جدید و تاریخی بود برای بچه‌ها، مخصوصاً برای بعضی از آنها كه تازه از جوانان به بزرگسالان آمده بودند كه علاوه بر تكرار نتایج دوره قبل، نتایج را بهبود هم بخشیدند.

وی افزود: فدراسیون ووشو در مجموع 3 طلا، 7 نقره و 2 برنز به دست آورد كه این 12 مدال به نتایج كلی كاروان كمك كرد و همانطور كه گفته بودیم ووشو نقطه اتكای محكمی برای خانواده ورزش كشور هست كه با دعای خیر مردم این موضوع محقق شد.

رئیس فدراسیون ووشو در مورد نتایج ورزشكاران ایران مقابل حریف‌های چینی اظهار كرد: چین در مجموع 201 طلا داشت و رقیب جدی برای تمام كشورها در تمام رشته‌ها نه فقط وشو بود. ما یك ماه و نیم پیش در مسابقات ماكائو، چینی‌ها را در گروه‌های سنی مختلف شكست دادیم و طلا گرفتیم و در مسابقات قهرمانی جهان در یك ماه آینده هم به امید خدا این اتفاق خواهد افتاد.

وی گفت: وزن‌ها محدودتر شده بود و این شرایط را سخت‌تر می‌كرد. بعد از چین این ایران بود كه دو مدال طلا به دست آورد و شكست‌هایی كه به دست آمد تجربه‌ای است برای مسابقات آینده.

صدیقی در مورد نتایج بانوان كشورمان تصریح كرد: فدراسیون ووشو 12 مدال گرفت كه نیمی از این مدال‌ها برای دخترهاست. این همت والای دختران ایران را در میادین بین المللی نشان می‌دهد كه با توجه به زیرساخت‌های محدودی كه داشتیم، توانستند مدال‌های رنگی برای كشورمان كسب كنند.امیدواریم در آینده مدال‌ها رنگ‌های بهتری داشته باشند.

رئیس فدراسیون ووشو در آخر گفت: برای بازی‌های آسیایی بعدی در ژاپن در بخش جوانان برنامه‌ریزی خوبی كردیم. این جوانان پشتوانه ووشو در دوره بعدی بازی‌های آسیایی هستند كه امیدواریم با دعای خیر مردم با دست پر برگردند.

برنامه جهان ورزش از شنبه تا پنجشنبه ساعت 9 از شبكه رادیو ورزش موج اف ام ردیف 92 مگاهرتز تقدیم شنوندگان می‌شود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
ورزش ایران(ورزش های رزمی)