جهان ورزش (ورزش های رزمی) سه شنبه ها از ساعت 09:00 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(ورزش هاي رزمي)

افشار: عضویت فدراسیون تكواندو روسیه در اتحادیه تكواندو آسیا هم تهدید و هم فرصت است

عضو كمیته فنی فدراسیون تكواندو گفت: با توجه به اینكه روسیه از سال 2024 به اتحادیه تكواندو آسیا می‌پیوندد این موضوع برای ما هم تهدید و هم فرصت است.

1402/06/11
11:52

هادی افشار عضو كمیته فنی فدراسیون تكواندو در گفت‌وگو با برنامه جهان ورزش رادیو ورزش بیان كرد: مسابقات گرندپری پاریس كه در حال برگزاری است از دو جهت برای ما حائز اهمیت است. اول اینكه برای به روز آوری رنكینگ قهرمانان و ورزشكاران برای كسب سهمیه و همچنین برای كسب سهمیه المپیك اهمیت دارد.

وی ادامه داد: اگر بچه‌ها در رنكینگ 1 تا 16 قرار بگیرند می‌توانند در فینال گرندپری شركت كنند و با توجه به امتیاز بالای فاینال، كسب سهمیه المپیك راحت‌تر خواهد شد.

قهرمان و ملی پوش اسبق تكواندو اضافه كرد: مهدی حاج موسایی بعد از سالیان سال در مسابقات گرندپری برای ایران مدال طلا گرفت و با توجه به حذف دو كره‌ای توسط بچه‌های ما به 10 نفر اول برای كسب سهمیه المپیك نزدیك شده است همچنین با توجه به اینكه زندی و حاج موسایی زیر 19 سال دارند می‌توانند در هر دو المپیك پیش رو شركت كنند.

وی افزود: خانم نعمت الله‌زاده هم شانس زیادی دارد با توجه به اینكه سن خانم نعمت الله‌زاده بسیار كم است و به مسابقات دانشجویان جهان هم اعزام نمی‌شود امتیاز دانشجویان را هم ندارد.

افشار اظهار كرد: در حال حاضر ما در رتبه زیر 40 در هر وزنی سه بازیكن داریم كه این نقطه قوت برای ما به حساب می‌آید و بچه‌ها شانس بسیار بالایی دارند با توجه به اینكه سالیانه 40 امتیاز بیشتر نمی‌توانند از طریق تورنومنت جام فدراسیون جهانی كسب كنند.

عضو كمیته فنی فدراسیون تكواندو در مورد عضویت فدراسیون تكواندو روسیه به اتحادیه تكواندو آسیا گفت: با توجه به اینكه روسیه 149 رای را گرفته و از سال 2024 به اتحادیه تكواندو آسیا می‌پیوندد كه این موضوع برای ما هم تهدید و هم فرصت است.

وی ادمه داد: تهدید از نظر اینكه تا به حال حریفهای اصلی ما چین و كره در آسیا برای ما تهدید به حساب می‌آمدند و با توجه به اینكه روسیه ورزشكاران خوبی دارد یك تهدید و یك رقیب اصلی برای ما به حساب می‌آید ولی یك فرصت خوبی است كه یك كشور اروپایی سطح بالا در آسیا حضور دارد و باعث بالا بردن سطح مسابقات می‌شود و رقابت‌های با كیفیت باعث رشد تكواندو می‌شود حریف هر چقدر قوی‌تر باشد ما هم قوی‌تر می‌شویم.

افشار در آخر گفت: با توجه به حضور یك میلیون تكواندوكار در كشور نشان می‌دهد كه ما از منابع انسانی در مضیقه نیستیم و با سرمایه‌گذاری بر روی ورزشكاران و برنامه‌ریزی منسجم می‌توانیم بهترین آسیا و جهان باشیم.

برنامه جهان ورزش از شنبه تا پنجشنبه از شبكه رادیویی ورزش موج اف ام ردیف 92 مگاهرتز تقدیم شنوندگان می‌شود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
ورزش ایران(ورزش های رزمی)