جهان ورزش (ورزش های رزمی) سه شنبه ها از ساعت 09:00 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(ورزش هاي رزمي)

نوری خبر داد؛ كسب مقام اول آموزش در بین فدراسیون‌ها

رئیس كمیته آموزش فدراسیون تكواندو گفت: از سوی مركز آموزش و استعدایابی وزارت ورزش و جوانان كشور مقام اول آموزش در بین فدراسیون‌ها را كسب كردیم.

1402/04/10
12:17

علی نوری رئیس كمیته آموزش فدراسیون تكواندو در گفت‌وگو با برنامه جهان ورزش رادیو ورزش گفت: با توجه به اینكه همه قشرهای جامعه تكواندو باید از مربی و داور رسمی بهره‌مند شوند، دوره‌های هماهنگی سالانه كه بحث كارگاه‌های آموزشی با هدف یكسان سازی بود كه هر تكنیكی كه در تهران آموزش داده شود باید در استان‌های دیگر هم آموزش داده شود، برگزار كردیم.

وی ادامه داد: دوره‌های هماهنگی سالانه هم برای آموزش و هم برای دوره‌های مربیگری و داوری و دوره‌های مدرسی داوری و مربیگری را برگزار كردیم كه ركورد بی‌نظیری نسبت به سال قبل با 50 درصد دوره آموزش داشتیم كه نتیجه تلاش شبانه روزی مجموعه آموزش به همراه مدرسین كسب مقام اول آموزش در بین فدراسیون‌ها از سوی مركز آموزش و استعدادیابی وزارت ورزش و جوانان كشور بود.

نوری تصریح كرد: مهمترین برنامه‌های آموزش برای امسال كه از 15 فروردین شروع شده است هر هفته دوره‌های هماهنگی در بخش مربی و داوری در تمام بخش‌های تكواندو برگزار می‌شود. همچنین برگزاری دوره‌های تقویت مربی تخصصی بدنسازی تكواندو، دوره‌های تقویت ارزیاب استعدادیاب تكواندو، دوره‌های مربیگری بازی و ورزش با رویكرد تكواندو كه نیاز اساسی آموزش برای كودكان است.

وی افزود: با توجه به سیاست جدید وزارت ورزش مبنی بر استفاده از مدرسان استانی و كمبود مدرس تكواندو در 17 استان در مرداد ماه دوره‌های آموزش مدرسین برای مربیگری و داوری را برگزار خواهیم‌كرد كه هر استان مدرسین خود یا استان همجوار خود را داشته باشند كه هزینه‌های برگزاری دوره‌های آموزشی هم كاهش پیدا كند.

برنامه جهان ورزش از شنبه تا پنجشنبه ساعت 9 از رادیو ورزش موج FM ردیف 92 مگاهرتز تقدیم شنوندگان می‌شود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
ورزش ایران(ورزش های رزمی)