جهان ورزش (ورزش های رزمی) سه شنبه ها از ساعت 09:00 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(ورزش هاي رزمي)

سیاست های فدراسیون جودو، كوراش و جوجیتسو

برنامه "مجله ورزشهای رزمی" سه شنبه 28 شهریور، با حضور محمد درخشان، رئیس فدراسیون جودو، كوراش و جوجیتسو، به بررسی سیاست های فدراسیون و نحوه ساماندهی این سه رشته ورزشی پرداخت.

1396/06/28
12:48

به گزارش رادیو ورزش؛ محمد درخشان، رئیس فدراسیون جودو، كوراش و جوجیتسو، در پاسخ به این سوال كه آیا به نظر شما سازماندهی جودو، كوراش و جوجیتسو از نظر نیروی انسانی و منابع مالی سبب وقفه در ساماندهی جودو نخواهد شد، عنوان كرد: این تفكر كاملاً صحیح است؛ زیرا جودو رشته ای است كه مقررات و قوانین خاص خود را دارد؛ رویدادها و فعالیت هایش بسیار گسترده است؛ در المپیك حضور دارد و وجود رشته های دیگر در كنار آن طبیعتاً باعث می شود انرژی سازمان تقسیم شود. مصلحت وزارت ورزش در این بوده كه كوراش را ما اداره كنیم و ما در جهت همكاری با وزارت ورزش این كار را انجام دادیم؛ همچنین پس از درگیری هایی كه سال گذشته بین فدراسیون ورزشهای رزمی و رشته جوجیتسو ایجاد شد، دكتر داورزنی و مجموعه وزارت صلاح دیدند كه جوجیتسو را هم ما اداره كنیم تا اوضاع و احوال آرام شود.
وی، ادامه داد: مسلماً اصلح تر است كه به تنهایی روی جودو متمركز باشیم و این دو رشته در بخش های مستقل و یا با هر سیستم دیگری فعالیت كنند؛ اما ما تا زمانیكه وزارت ورزش این مأموریت را به ما داده است، سعی می كنیم هم حق جودو خورده نشود و هم این دو رشته را سرو سامان دهیم.
درخشان، در پاسخ به این سوال كه بیشترین تمركز شما در جودو بر روی چه مسائلی است، اظهار كرد: ما یك سری سیاست های كلی در نظر گرفته ایم كه یكی از این سیاست ها ایجاد فضای امن و آرام برای كار كردن است. اكنون نتایج این اتفاق هم در جودو می بینیم و مسائل حاشیه ای كه قبلاً ما را اذیت می كرد، دیگر وجود ندارد.
رئیس فدراسیون جودو، افزود: سعی ما در این دوره بر این بود كه در داخل فدراسیون بین بخش های مختلف هماهنگی وجود داشته باشد و در صورت بروز مشكلات، مسائل در داخل فدراسیون حل و فصل شود.
برنامه "مجله ورزشهای رزمی" كاری از گروه مسابقات ورزشی، با كارشناسی فرید خطیری و تهیه كنندگی حسین سلطانی، روزهای سه شنبه از ساعت 9:05 تا 10:00، به مدت 55 دقیقه تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(ورزش های رزمی)