جهان ورزش (ورزش های رزمی) سه شنبه ها از ساعت 09:00 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(ورزش هاي رزمي)

دو مدال برنز لیگ جهانی كاراته بر گردن نمایندگان ایران


برنامه مجله ورزشهای رزمی" سه شنبه 21 شهریور، ضمن مرور اخباری از ورزشهای رزمی با محمد منصوری، سرمربی تیم ملی جودو گفتگو كرد.

1396/06/22
07:56


به گزارش رادیو ورزش؛ لیگ جهانی كاراته از 17 شهریور ماه به میزبانی آلمان با حضور 1384 كاراته كا از 87 كشور جهان آغاز شد و یكشنبه به پایان رسید. امیر مهدی زاده كاراته كا وزن منهای 60 كیلوگرم و سعید احمدی نماینده ایران در وزن منهای 67 كیلو گرم مدال برنز لیگ جهانی كاراته وان آلمان را از آن خود كردند.
محمد منصوری، سرمربی تیم ملی جودو، در پاسخ به این پرسش كه به نظر شما باید چكار كنیم كه اختلاف تكینك در یك تیم از بین برود و یكسان سازی شود، بیان كرد: سطح مسابقات جهانی و المپیك بسیار بالاست. در این دوره از مسابقات جهانی كه در بلغارستان برگزار شد، تنها كشور ژاپن بود كه توانست در 4 وزن، 4 مدال طلا كسب كند؛ اما كشوری مثل فرانسه كه صاحب سبك تر از ما است و قدمت بیشتری دارد، امسال فقط یك مدال در بخش مردان توانست كسب كند یا تیم مجارستان كه چندین مدال المپیك و جهانی در كارنامه دارد، امسال توانست مقام پنجمی بخش مردان را كسب كند و در بخش بانوان هیچ مدالی بدست نیاورد. با توجه به سطح بالای مسابقات جهانی این اتفاق ممكن است برای هر كشور بیافتد.
وی، یادآور شد: جودوی ما نزدیك به 10 سال در مسابقات جهانی هیچ درخششی نداشت. در سال 2017 ما 4 ورزشكار به مسابقات جهانی اعزام كردیم كه 3 نفر از آنها اولین بار بود مسابقات بزرگسالان جهان را تجربه می كردند. خداروشكر مولایی ورزشكار خوب كشورمان با تلاش و همت خود و برنامه ریزی كه برای او انجام شده بود، توانست مدال برنز این رقابتها را بعد از 10 سال كسب كند.
برنامه "مجله ورزشهای رزمی" كاری از گروه مسابقات ورزشی، با كارشناسی فرید خطیری و تهیه كنندگی حسین سلطانی، روزهای سه شنبه از ساعت 9:05 تا 10:00، به مدت 55 دقیقه تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(ورزش های رزمی)